Výhody vitaminu e na růst vlasů a nehtů

Přehled

Růst vlasů se objevuje zevnitř ven a spoléhá se silně na zdraví těla, protože využívá energii, vitamíny a minerální látky, které produkují přibližně 0,35 milimetrů růstu za den. Nedostatečné množství některých vitamínů a minerálů může vést k řídkým a pomalým růstům vlasů, podle The Vitamins and Nutrition Center. Přiměřené množství potřebných vitamínů a minerálů na druhé straně vede k silnému a zdravému růstu nehtů a vlasů.

Zvýšená cirkulace krve

Orální vitamin E zvyšuje krevní oběh, čímž se zlepšuje množství krve, které teče přes struktury pro růst vlasů a nehtů. Vaše nehty a vlasy jsou vytvořeny z mrtvých keratinových buněk. Mrtvé buňky se hromadí v důsledku aktivity ve strukturách růstu vlasů a nehtů. Aktivita, která spočívá v tvorbě a rozdělení buněk, by bez odpovídajícího zásobení krve nebyla možná. Zvýšení přívodu krve zvyšuje účinnost růstu a může vést k rychlejšímu, silnějšímu a zdravějšímu růstu vlasů.

Prevence vypadávání vlasů

Podle Vitamins and Nutrition Center může každý výživový nedostatek přispívat ke ztrátě vlasů a ztenčení. Krevní oběh přirozeně stoupá s věkem pomaleji. V boji proti účinkům, které toto zpomalení má na růst vlasů a nehtů, některé orální vitamínové doplňky, včetně vitaminu E, mohou zvýšit množství vitaminů dostupných v krevním oběhu. To umožňuje růst složek vlasů a nehtů absorbovat více, co potřebují.

Správné problémy s růstem nehtů

Vitamín E, v topické kapalné formě, může pomoci napravit určité poruchy a problémy s růstem nehtů, včetně žlutého nehtu. V tomto stavu vzrůstá růst nehtů nažloutlý, zesílený vzhled. Kromě topické léčby byly perorální doplňky vitaminu E účinné při léčbě tohoto stavu. Žloutlé, zahuštěné nehty mohou být také příznakem houbové infekce. Poraďte se se svým lékařem dříve, než se tento stav vyléčí.

Ochrana proti růstu

Jako antioxidant vitamín E ničí volné radikály, které poškozují vlasy a nehty. Nakonec toto poškození přispívá ke stárnutí. Tím, že chrání vlasy a nehty před poškozením, a to jak lokálně, tak prostřednictvím ústní suplementace, vitamin E chrání zdravý růst.

Doporučená dietní dávka vitaminu E je 15 miligramů, nebo 22,4 mezinárodních jednotek podle Národního ústavu zdravotního úřadu doplňků stravy. Potravinové zdroje vitaminu E zahrnují olej z pšeničných klíčků, ořechy a semena, kukuřičný olej a vařený špenát. Nadměrný příjem vitaminu E může způsobit vnitřní krvácení a zvýšit riziko mrtvice. Z tohoto důvodu stanovila Rada pro potraviny a výživu horní přípustný limit bezpečného příjmu na 800 miligramů nebo 1200 mezinárodních jednotek.

Příjem vitaminu E