Výhody česneku pro kojení

Přehled

Bylinkáři dlouho objímali česnek jako příznivý doplněk stravy kojících matek. Zdá se, že bylinový výrazně ostrý zápach neobtěžoval většinu kojených dětí a může ve skutečnosti povzbuzovat kojence k dlouhodobějšímu ošetření, říká dr. Julie Mennella, biopsychologa Philadelphie, která studovala mateřské chování v souvislosti s konzumací česneku. Nedostatečné důkazy naznačují, že silné antifungální a antibiotické vlastnosti česneku mohou pomoci kojenským dětem zabránit tvorbě drozd a pomáhou zmírnit mastitidu utrpěnou ošetřovatelkou.

Dlouhé ošetřovatelství

Ošetřovatelky, jejichž matky vyjádřily mateřské mléko s česnekovým zápachem, obvykle kojily déle než děti, jejichž matky nepřijaly česnek před kojením, hlásil doktor Mennella v časopise Pediatrics, oficiální časopis Americké pediatrické akademie. Dlouhodobě úspěšná ošetřovatelská péče pomáhá ošetřující matce udržovat přiměřenou zásobu mateřského mléka a dovoluje ošetřujícímu dítěti krmit, dokud nebude spokojen. Vzhledem k tomu, že se zdá, že děti reagují na vůni česneku, deodorizované česnekové doplňky nejsou účinnou náhražkou surového česneku.

Antifungální vlastnosti

Česnek je silný antifungální přípravek. Ošetřující novorozenci někdy uzavřou kvasinkovou infekci vyvolanou plísněmi, nazývanou drozd, která se objevuje jako bolest v krku, vybledlý jazyk a červená plenková vyrážka. Infekce kvasinek u kojící matky je známá jako candida. Děti s drozdem mají často potíže s kojením, protože jejich ústa a krky jsou podrážděné a děti se odkládají často z prsou jejich maminky. Surový česnek může pomoci tomu, aby matka kojila preventivně nebo eliminovala kvasinkovou infekci, zmírnila podráždění a pomohla dítě kojit více.

Pomáhá bojovat proti mastitidě

Surový česnek obsahuje silné antibakteriální a antibiotické vlastnosti, uvádí Mennella. Anecdotální důkazy naznačují, že tato přírodní antibiotická bylina nevyvolává sekundární kvasinkovou infekci, stejně jako mnoho antibiotických léků. Kojené matky mohou potřebovat antibiotika, jestliže onemocní mastitida, zablokování kanálků mléčného mléka, které někdy vede k infekci. Poraďte se s lékařem, pokud máte podezření, že máte mastitídu, a zeptejte se, zda může být česnek účinnou součástí léčby.