5 potravin, které mají více draslíku než banán

Když hledáte více draslíku ve vaší stravě, banán je zřejmý výběr: je to chutné, nepotřebuje žádnou zvláštní přípravu, přichází ve svém vlastním obalu – a americké ministerstvo zemědělství říká typické 4 oz. Banán dodává statný 422 mg draslíku. Ale žadatelé o draslík nemusí žít samotnými banány. Několik potravin ve skutečnosti dodává více draslíku, unce za unci nebo pohár na pohár.

Fazole

Suché fazole všeho druhu balení více draslíku na jeden pohár sloužící než ekvivalentní množství banánu. Jeden šálek banánů obsahuje asi 537 mg draslíku, říká USDA. Konzervované bílé fazole mají téměř 1 200 mg v ekvivalentním množství. Vařené pinto boby mají asi 746 mg, varené a konzervované červené ledvinové boby, asi 713 mg a 658 mg, respektive vařený námořní fazole, asi 708 mg, vařený velký severní fazole, asi 692 mg a vařené černé fazole, asi 611 mg. Konzervované pečené fazole mají 550 až 750 mg na jednu servírovací misku v závislosti na tom, jak jsou připraveny.

Termíny

Čtyři unce den degle noor, nazývané také datum chleba, vám poskytnou asi 740 mg draslíku. Pokud máte náladu na plný pohár, je to téměř 1,170 mg. Deglet noor data jsou pevné a žvýkací, což je praktická alternativa k banánu.

Brambory

7 oz. Pečený brambor, jak na těle, tak na pokožce, obsahuje více než 1000 mg draslíku. Dokonce i když se o kůži staráte, samotné tělo obsahuje více než 600 mg. Brambory přinášejí s sebou vysoký obsah draslíku, když se stanou hotovými potravinami. Pěstované brambory, hash hnědé, bramborový salát a bramborové gratinky mají více než 600 mg draslíku na jeden pohár, říká USDA.

Rozinky a sušené švestky

Sušení ovoce vybírá vodu – nikoliv však minerály. Jeden šálek má rozmarýn, s asi 1,086 mg draslíku, má asi dvakrát tolik jako šálek banánů. Vypadá to, že servíruješ jen na půl šálku rozinky, a ty ještě pořád máš půl šálku banánu – a před celým banánem. Mezitím 4 oz. Ze sušených švestek – sušených švestek – poskytuje asi 830 mg draslíku.

Šálek má cenu syrových listů špenátu má 167 mg draslíku, ale pokud jste někdy uvařili se špenátem, víte, že objem materiálu se výrazně snižuje, jakmile je teplo zapnuté. Jeden šálek vařeného čerstvého špenátu má asi 839 mg draslíku. Je-li to zmrzlina – buď list nebo nakrájená, šálek připraveného, ​​vařeného špenátu má asi 574 mg draslíku.

Špenát