10 způsobů, jak se vyhnout pomůckám

Přehled

Syndrom získané imunitní nedostatečnosti (AIDS) je způsoben virem HIV (human immunodeficiency virus). AIDS vážně poškozuje imunitní systém a Mayo klinika tvrdí, že je nakonec konečné onemocnění. Tato nemoc postihuje lidi všech věkových skupin a věků, od novorozenců až po starší lidi. AIDS je přenosné onemocnění, které lze obvykle zabránit přijetím vhodných opatření.

Zdrž se od sexu

Zdržování se od jakékoli sexuální aktivity, které by vám dalo kontakt s něčím vaginální tekutinou, pre-semena tekutina nebo sperma je nejúčinnější způsob, jak se vyhnout AIDS dostat se přes pohlavní styk.

Buďte monogamní

Mít jednoho sexuálního partnera, který má sex pouze s vámi, může pomoci předcházet AIDS. Oba partneři musí být testováni a zjištěni, že jsou HIV negativní. Mějte na paměti, že protilátky proti HIV se nezobrazují okamžitě a v některých případech je nutné provést opakované testování. Například oba partneři mohou být testováni a poté po opakovaném období abstinence nebo kondomu znovutestováni. Pokud jsou všechny výsledky testů negativní a oba partneři zůstávají monogamní, infekce HIV by neměla nastat. Lékař může určit, jaká doba by měla projít mezi první zkouškou a druhou.

Použijte vhodný kondom

Použijte latex nebo plast (polyuretan) kondom pokaždé, když máte sex. To zahrnuje orální sex, pohlavní styk a jiné sexuální jednání, které vám umožňují potenciální kontakt s krví, vaginální tekutinou, předsevenou tekutinou nebo spermatem. Zubní přehrada by měla být použita k udržení vaginální tekutiny od vstupu do sliznice úst. K ženskému kondomu lze použít v případě potřeby a pro každý sexový čin musí být použit nový kondom. Vyhněte se kondomům, které obsahují spermicid.

Používejte mazivo na bázi vody

Mayo Clinic doporučuje používat mazivo na bázi vody namísto maziva na bázi oleje během sexuální aktivity, protože oleje mohou oslabit kondom.

Vyhněte se agresivnímu sexuálnímu styku, který může způsobit malé slzy ve vagině, konečníku nebo konečníku, tyto slzy dávají viru otevření do krevního řečiště. Agresivní sex také s větší pravděpodobností ruší kondom.

Vyhněte se agresivnímu sexuálnímu kontaktu

Nesdílejte jehly

Nesdílejte jehly s někým, nikdy. Jedná se o jehly s nelegálním užíváním drog a také o podávání léků na předpis doma. Neprovádějte žádnou činnost, která by vás spojila s krví někoho jiného.

Pracovníci v oblasti zdravotní péče jsou v nebezpečí, že dojde k AIDS. Aby se riziko snížilo, měl by zdravotnický pracovník dodržovat protokol při práci s jehlami nebo jinými ostrými nástroji. Měla by také nosit rukavice, ochranné brýle, masku a další ochranné pomůcky, pokud očekávají kontakt s krví nebo jinými tělesnými tekutinami. Opatrovatelé domova by se měli také vyvarovat kontaktu s krví nebo tělními tekutinami každého, kdo by mohl mít HIV / AIDS.

Vyhněte se sdílení předmětů, jako jsou zubní kartáčky a holicí strojky, protože mohou obsahovat stopy krve. Položku nepoužívejte, pokud si nejste jisti, že je nová nebo byla použita pouze vy.

Vyhledejte renomovaných profesionálů pro stomatologickou práci, lékařskou péči, chirurgii, lékařské vyšetření, řezání vlasů a tetování. Vaše zdraví je zranitelné, pokud pracovníci nepoužívají nové jednorázové vybavení a neadekvátně dezinfikují své nástroje.

Buďte upozorněni při provádění zdravotní péče

Vyhněte se sdílení osobních položek

Vyhledejte důvěryhodné zdraví a osobní péči

Podle amerického ministerstva zdravotnictví a lidských služeb může mateřské mléko obsahovat HIV. Neměli byste dovolit, aby mateřské mléko přicházelo do styku se sliznicí úst nebo s otevřenými vředy.

Vyhněte se mléku