Antibiotika, které se bojí v krku

Amoxicilin

Několik různých stavů způsobuje bolest v krku. Nejčastějšími podmínkami jsou onemocnění způsobená infekcí. Zatímco virové infekce hrdla jsou častější, obvykle způsobují méně závažné příznaky a nevyžadují antibiotika. Bakteriální infekce v krku mohou vzniknout společně s virovými infekcemi nebo samy o sobě a mohou způsobit vážnější bolest v krku, podle knihy Byron Bailey, “Operace hlavy a krku – Otolaryngologie”. Antibiotika jsou užitečná při léčbě bolestí v krku z bakteriálních infekcí.

Augmentin

Amoxicilin je velmi běžné antibiotikum ve třídě penicilinových antibiotik. Je účinný proti nejčastějším bakteriím, které způsobují bolest v krku. Lékaři často předepisují amoxicilin jako první lék proti bolesti v krku, a to nejen proto, že je účinný, ale také proto, že má relativně málo vedlejších účinků. Podle společnosti Drugs.com by lidé s alergií na penicilin neměli užívat amoxicilin, protože mohou způsobit alergickou reakci.

Azithromycin

Augmentin je kombinované antibiotikum obsahující amoxicilin a kyselinu klavulanovou a může účinně léčit bakteriální infekce, které způsobují vážnější bolest v krku. Lékaři ji také používají k léčbě infekcí, u nichž amoxicilin neumožnil úlevu. Augmentin pochází z velké pilulky, která může být obtížné polykat a může způsobit břišní nepohodlí než amoxicilin, podle Massachusetts General Hospital Handbook of Internal Medicine.

Clindamycin

Azithromycin, který se dodává v běžně distribuované formě nazvané Z-Pak, je antibiotikum v makrolidové lékové třídě. Podle Drugs.com je azitromycin účinným lékem proti mnoha bakteriím, které infikují respirační trakt a způsobují bolest v krku. Lékaři ji chtějí předepisovat, protože přichází v jednoduchém vysvětlujícím balíčku, že pacienti mohou trvat pět dní.

Clindamycin je silné antibiotikum a působí proti běžným bakteriím, které způsobují bolest v krku. Lékaři jej často předepisují pacientům, kteří jsou alergičtí na peniciliny. Podle knihy “Chirurgie hlavy a krku – Otolaryngologie” od Byron Bailey, streptokokové druhy začaly vyvinout rezistenci na clindamycin, takže nemusí být účinné ve všech případech bolesti v krku.