Zdravou alternativou k pepperoni pizze

Můžete jíst pepperoni pizza na večírcích, příležitostné obědy a uvolněné rodinné večeře, ale častá spotřeba může být nezdravá. Pizza je pátým největším zdrojem kalorií v typické americké stravě, stejně jako vrcholným zdrojem sodíku a nasycených tuků, podle publikace “Dietary Guidelines for Americans, 2010” a doplnění vaší pizzy s pepperoni činí to méně zdravé. Alternativy k pepperoni pizza mohou být více výživné a uspokojit vaši touhu po pizzu.

Objednání tenké kůry namísto pravidelných šetří vás 52 kalorií na řez. Kousek tenké krupice pepperoni pizza má 261 kalorií, zatímco pizza s pravidelnou krustou má 313 kalorií na plátek. Objednejte celozrnnou kůru, abyste zvýšili obsah vlákniny ve vaší pizze. Pokud děláte svou vlastní pizzu, použijte celozrnné tortilly nebo pita nebo celozrnné anglické muffinové nebo bagelové poloviny. Můžete také přeskočit chléb a udělat pizzu na houbnici portabella nebo plátky grilovaného lilku.

Namísto závislosti na pepperoni pro charakter, zdvojnásobte pizzu omáčku, a přidání bazalky, česneku a cibule pro více chuť bez mnoha kalorií. Nahraďte svou pizzu s nejrůznějšími druhy zeleniny, aby byla pizza větší a výživnější. Tradiční volby zahrnují nakrájené rajčata, špenát, houby, červené a zelené papriky, lilek a artyčoky. Můžete také přidat ovoce, například hruškové plátky nebo nakrájený ananas. Chcete-li ušetřit více kalorií a tuků a přidat chuť, abyste kompenzovali nedostatek pepřeronů, smažte mozzarellu a používejte malé množství ochuceného sýra, jako je drcený parmezán.

Jedna unce pepperoni obsahuje 138 kalorií a 12 gramů tuku, včetně 4 gramů nezdravého nasyceného tuku, což zvyšuje hladinu lipoproteinu s nízkou hustotou nebo “špatného” cholesterolu a zvyšuje riziko srdečních onemocnění. Má také 493 miligramů sodíku, což zvyšuje krevní tlak. Zdraví dospělí by neměli dostávat více než 2300 miligramů sodíku denně. Leaner, nižší obsah sodíkových bílkovin zahrnuje grilované kuřecí prsíčka a chudé mleté ​​krůty.

Těstoviny mohou být alternativou k pepperoni pizza, pokud chcete rychlé italské jídlo. Používejte celozrnné těstoviny, rajčatovou omáčku s nízkým obsahem cukru, dostatek zeleniny a zdroj bílých bílkovin, jako je kuře nebo krevety na grilu. Přidejte smíšené italské koření nebo čerstvé bylinky, jako je oregano a bazalka. Alternativou k pizze jako možnost party jsou podmořské sendviče. Použijte celozrnný chléb, hovězí maso, nízkotučný sýr, salát, rajčata a hořčici pro sendviče, které můžete sdílet s hosty. 6-palcový pečený hovězí podmořský sendvič s hlávkovým salátem a rajčaty má 296 kalorií a 5 gramů tuku.

Začněte s dobrou základnou

Hromadění na nízkokalorických toppích

Náhradník pro Pepperoni

Nonpizza alternativy