Výhody srdečního proteinu na prázdný žaludek

Syrovátková bílkovina je koncentrovaný zdroj bílkovin vyrobený ze syrovátky, která je při sýrárství oddělena od tvarohu. Je vysoká v leucinu, což je aminokyselina, která uchovává svaly a podporuje ztrátu tuku, podle zdravotního střediska University of Illinois McKinley. Syrovátkový protein je jednou z nejvíce biologicky dostupných forem bílkovin, což znamená, že vaše tělo účinně používá.

Ztráta váhy

Předběžné studie naznačují, že užívání syrovátkových bílkovin na prázdný žaludek před jídlem může pomoci, pokud chcete zhubnout. Ve studii publikované v roce 2008 v publikaci “Výživa a metabolismus” obézní jedinci, kteří užívali syrovátkový protein 20 minut před snídaní a 20 minut před večeří při snižování 500 kalorií denně, ztratili více tělesného tuku a udrželi více svalů ve srovnání s kontrolní skupinou Na stejném omezení kalorií bez srvátkového doplňku. Subjekty syrovátkových proteinů během 12týdenní studie ztratily 6,1% tělesného tuku. Úbytek tuků o 5 procent nebo více snižuje riziko onemocnění souvisejících s obezitou, uvedli vědci.

Metabolism Boost

Vzít syrovátku na prázdný žaludek nabízí alternativu k přeskakování snídaně nebo sacharidů před tréninkem, když jste dieta. Ve studii zaměřené na mužské a ženské ženy trpící rezistencí 20 minut před tréninkem vyústila ve zvýšení výdajů na odpočinek na 24 hodin po tréninku s těžkou rezistencí ve srovnání s příjmem sacharidového doplňku, podle průzkumu zveřejněného v květnu 2010 “Medicína a věda ve sportu a cvičení.” Výdaje na klidovou energii se vztahují k rychlosti spalování kalorií vašeho těla, když nejste aktivní. Vědci dospěli k závěru, že toto zvýšení může mít za následek větší spalování tuku, pokud kalorický příjem zůstane stejný. Ačkoli je zapotřebí dalšího výzkumu, tento zvýšený účinek po popálení může být přínosem pro kulturisty, zápasníky, sportovce pro fitness a další, kteří potřebují trénovat tvrdě a snižovat tělesný tuk před konkurencí.

Alternativní jídla

Pokud se vám nelíbí jíst snídani, míchání syrovátkových bílkovin s vodou, nízkotučným mlékem nebo ovocem vám dává zdravý začátek dne. Syrovátková bílkovina nabízí rychlou výživu, když máte prázdný žaludek kvůli chybějícímu jídlu. Je vhodné, abyste si při práci, cvičení nebo soutěžení, kde je možné se posadit na pravidelné jídlo, nedostal energie na žaludek. 15 až 18 gramů porce syrovátkového izolátu před cvičením se podle amerického výboru pro cvičení jeví jako prospěšná syntéza bílkovin během oživení cvičení. Syntéza bílkovin, schopnost vašeho těla používat bílkoviny, pomáhá budovat a udržovat svaly.

Úvahy

Na rozdíl od běžných proteinových možností pro budování svalů, jako je maso a vejce, syrovátková bílkovina má nízký obsah nasycených tuků a rychle tráví. Užívání 20 až 25 gramů syrovátkové bílkoviny za den je pro většinu lidí dostačující a sportovní trénink potřebuje 40 až 50 gramů, tvrdí zdravotní středisko University of Illinois McKinley. Syrovátkový izolát je vyšší v bílkovinách a má nižší obsah tuku a laktózy než koncentrát syrovátky. Laktóza je přírodní mléčný cukr, který způsobuje u některých lidí zažívací potíže. Poraďte se svým lékařem o všech zdravotních obavách před přidáním doplňků stravy.