Výhody sójového oleje pro vlasy

Přehled

Sójový olej je běžnou složkou šalátových dressingů, margarínu a zkrácení. Jako nosičový olej pro aromaterapeutickou léčbu působí jako ředidlo pro esenciální oleje, které lze použít k ošetření vlasů, podle Phyllis A. Bauch ve své knize “Předpis pro léčbu bylin”. Může se také použít k podpoře růstu vlasů a přidání síly a lesku k vašim vlasům.

Aromaterapie

Obvykle se používá jako nosný olej při aromaterapeutických ošetřeních vlasů, což znamená, že se používá jako základní olej, do něhož se přidávají různé esenciální oleje. Některé esenciální oleje, které se mohou přidávat do sójového oleje a používají se jako ošetření vlasů, zahrnují rozmarýn, který může podpořit růst vlasů a stimulovat pokožku hlavy, levandule, která dokáže zlepšit pokožku hlavy a pomáhat růst vlasů a mátu peprná, která stimuluje růst vlasů a podporuje Průtok krve do pokožky hlavy. Chcete-li provést aromaterapeutickou úpravu vlasů, přidejte několik kapek zvoleného esenciálního oleje do 1/2 šálku sójového oleje. Aplikujte směs na pokožku hlavy se špičkami prstů jako ošetření před šamponem. Opláchněte dobře, pak šampon, abyste odstranili přebytečný olej a zbytky.

Hydratační

Sójový olej je přírodní látka, která má zvlhčující a hydratační vlastnosti. Může být použita při týdenním ošetření horkým olejem, aby se přidala vlhkost k poškozeným nebo suchým vlasům. Sójový olej se vyskytuje v mnoha přípravcích pro péči o vlasy, jako jsou hluboké kondicionéry a produkty kořenových stimulátorů. Podle Angela Hughes Brownové ve své knize “Jak získat zdravé zadní vlasy: obnovení zdravých vlasů” je sójový olej přírodní vlasový kondicionér, který může dodat vlhkost a tělo a současně přispívá k podpoře růstu vlasů.

Bohatý na živiny

Sójový olej je bohatý na mnoho základních živin a lipidů, které napomáhají těmto živinám vstřebat více vlasů. Podle Guriqbal Singh ve své knize “Soybean: Botany, Production and Uses” je jednou z přínosů sójového oleje to, že to není tak mastné jako ostatní oleje. Obvykle se používá v šamponech a kondicionérech k přidávání živin do vlasů. Výrobky na péči o vlasy vyrobené ze sojového oleje mohou poskytnout výživu a sílu vašim vlasům a současně přispívají k udržení jejich přirozené rovnováhy vlhkosti a dodávání měkkosti a lesku.