Výhody kakaového másla při jizvení

Hydratační výhody

Ať už z poranění, akné, těhotenství nebo něco jiného, ​​v určitém okamžiku během vašeho života můžete očekávat, že budete mít jizvu. Jizvy jsou typicky bílé, hnědé nebo růžové barvy a jsou výrazné od tkáně, která je obklopuje. Jsou také trvalé. Zatímco jizvy jsou normálním důsledkem života, mohou být poněkud nevzhledné. Pokud zjizvení způsobuje, že se cítíte nepohodlně nebo nevědomky, existují určité produkty, které mohou pomoci minimalizovat jejich vzhled na pokožce. Kakaové máslo, krémově zbarvený tuk extrahovaný z kakaových semen, je již dlouho považován za svou hodnotu při prevenci a léčbě jizev. Jeden z nejstabilnějších, vysoce koncentrovaných tuků, obsahuje jedinečné vlastnosti, které jsou pro pokožku zvlášť dobré.

Ochranné výhody

Vzhledem k tomu, že kakaové máslo je tukem, jedním z jeho nejzřetelnějších přínosů je jeho hodnota jako zvlhčujícího činidla. Kakaové máslo je vynikající změkčovadlo. To se rozpouští při tělesné teplotě a rychle a snadno se vstřebává do pokožky. Podle StretchMarksCream.net proniká nejen do horní vrstvy pokožky, ale také do vrstvy dermis, kde tělo dokáže udržet vlhkost. Kakaové máslo může být aplikováno jak na zjizvení, tak na kůži, která ho obklopuje. Kromě změkčování a zvlhčování pokožky vylepšuje její tón a strukturu, takže jizvy vypadají méně nápadně. Navíc může místní kakaové máslo na denní bázi pomoci usnadnit opravu poškozené pokožky. Aby tělo mohlo regenerovat kožní tkáň, musí být pokožka dobře hydratovaná. Proto jedinečná schopnost kakaového másla uzamknout vlhkost v hlubších vrstvách pokožky je zvláště přínosná pro léčbu jizev.

Preventivní přínosy

Existují také ochranné výhody pro použití kakaového másla na jizvy. Beautyadivce.org uvádí environmentální faktory, jako je vystavení slunci, extrémní teploty a znečištění mohou být obzvláště škodlivé pro Vaši pokožku, dokonce i na pokožce, která je jinak dokonale zdravá. Tyto stejné faktory mohou také zhoršit vzhled jizev na kůži, která utrpěla nějakou formu poškození. Kakaové máslo může poskytnout pokožce určitou míru ochrany. Když se kakaové máslo vstřebává do vrstvy pokožky a kůže, tvoří “vrstvu vlhkosti a oleje, která chrání kůži před všemi vnějšími povětrnostními vlivy, které zabraňují nárůstu poškozených tkání.” Tato vrstva ochrany je unikátní vlastností kakaového másla. Kromě toho kakaové máslo obsahuje silné antioxidanty, které pomáhají chránit před škodlivými účinky prostředí tím, že bojují proti volným radikálům, které poškozují pokožku a způsobují oslabenou buněčnou strukturu, jako je ultrafialové záření ze slunce. Využijte ochranných přínosů kakaového másla pravidelně.

Vzhledem k tomu, že jizvení je trvalá, žádné množství topických ošetření nikdy nezmizne úplně, nicméně každodenní užívání kakaového másla může předcházet tvorbě jizev, především během těhotenství. Masírování na vaše rostoucí břicho bude udržovat pokožku měkkou a ohebnou, což umožní pokožce se protáhnout bez trhání. Pro maximální výhody zvolte produkt, který obsahuje kolagen, elastin a vitamín E, stejně jako kakaové máslo. Tyto čtyři přísady budou spolupracovat, aby vaše pokožka byla dobře hydratovaná a zdravá a aby zachovala svou přirozenou elasticitu. Měli byste denně aplikovat kakaové máslo na jakékoli oblasti, které se týkají vašeho těla, včetně žaludku, boků, nohou a hrudníku, aby se zabránilo střetům.