Hygienický kontrolní seznam pro děti

Přehled

Správná hygiena pro děti začíná v okamžiku narození, když se jejich malé tělo rozloží na ručník nebo obal a ochranný povlak z dělohy se jemně očistí. Jak dítě roste, může se začít učit osobní hygienu s malou pomocí od svých rodičů. Rozvíjení dobrých hygienických dovedností v dětském věku může vytvořit prostředí pro čistotu zvyků jako dospělé.

Koupání

Každodenní koupel nebo sprcha pomáhá odstraňovat bakterie z těla. Dítě by mělo věnovat zvláštní pozornost podpaží, tváři, pohlavních orgánů a nohou, doporučuje Parents.com. Pročistit pod nehty a nehty, abyste odstranili veškeré nečistoty. Vnější oko i ucho je třeba jemně očistit. Dítě by se mělo naučit důkladně vyschnout nohy, zejména mezi prsty, u nichž se bakterie snaží sbírat, doporučuje Dětské mládežnické a ženské zdravotnické služby nebo CYWHS.

Šamponování

Pravidelné šamponování a masáž pokožky hlavy odstraní špínu, olej a mrtvé kožní buňky, upozorňuje CYWHS. Děti, které stráví spoustu času venku nebo mají tendenci se potnout, mohou vyžadovat častější šampony. Starší děti, které se blíží k pubertě, si často musí umýt vlasy, protože olejové mastné žlázy se dostanou do vysokého rychlostního stupně. Děti s kudrnatými vlasy mohou mít prospěch z kondicionování vlasů kokosem nebo sladkým mandlovým olejem, které pomohou zastavit prasknutí, uvádí Parents.com.

Ruční mytí

Mytí rukou je mimořádně důležité pro správnou hygienu, protože ruce jsou místem pro přenos bakterií. Centra pro kontrolu a prevenci nemocí hlásí, že řada nemocí a onemocnění se šíří z neprázdných rukou. Dítě by si mělo umýt ruce mýdlem a vodou několikrát denně. Ruce by měly být důkladně omyty a opláchnuty po dobu 20 sekund, doporučuje CDC. Klíčová doba mytí rukou zahrnuje před jídlem, po odchodu do koupelny a po kašlání nebo kýchání. Ruce je třeba vysušit čistým ručníkem.

Deodorant

Jak dítě dosáhne puberty, kdekoli ve věku od 8 do 16 let, potní žlázy ožívají, což způsobuje výrazný nárůst pocení a tělesného pachu u většiny dospívajících, podle Kids Health. Dítě může začít běžně nosit deodorant jako součást svého denního hygienického režimu.

Nečistoty, pot a mrtvé kožní buňky se mohou uvěznit v ponožkách, spodním prádle a jiném oblečení. To je důvod, proč je důležité smíchat špinavé oblečení do bariéry a podle CYWHS každodenně nosit čerstvě vyprané oblečení. Nosit bavlněné ponožky mohou pomoci nohám a dechám a udržet je chladné a suché. Posypat malý nožní prášek do bot a ponožek může také pomoci udržet nohy vonící čerstvé.

Dobré hygienické postupy pro děti zahrnují čištění zubů dvakrát denně, podle americké akademie rodinných lékařů. Zubní lékař nebo hygienista vašeho dítěte může svým dětem ukázat nejúčinnější techniky čištění pro optimální ústní hygienu. Nahrazení sladkého občerstvení se zeleninou a ovocem nebo krekry a sýrem může pomoci předejít zubnímu kazu.

Čisté oblečení

Zuby