Existují potraviny, které bělaly zuby?

Přehled

Existují určité potraviny, které bílí zuby. Postup je postupný a jemný, ale pokud je budete důsledně používat na zuby, zaznamenáte rozdíl v průběhu několika měsíců. Zatímco to uděláte, je důležité se vyvarovat věcí, které poškozují vaše zuby. Používání potravin, které zbíjejí zuby, je k ničemu, pokud je současně ztmavíte.

Citronová šťáva

Citronová šťáva je dobře známá díky vlastnostem zesvětlování vlasů. Může se také použít k bělení zubů. Smíchejte čajovou lžičku citrónové šťávy se špetkou soli nebo malou sójou. Tuto směs roztřepete na zuby. Můžete také jíst citrony samy, pokud je budete tolerovat. Příliš mnoho citronové šťávy na zubech může způsobit citlivost, protože se odvíjí od skloviny podle LearningInfo.org.

Pomerančová slupka

Oranžová kůra je přirozená bělicí zuby, jak uvádí reportér CBS. Použijte vnitřek pomerančové kůry s bílou nití, která je stále připevněna. Dejte je přímo na zuby, abyste je bělili. Můžete také smíchat pomerančovou kůru s drcenými bobkovými listy. Tření této směsi na zuby bude také bělit je.

Jablečný ocet

Jablečný jablečný ocet je velmi účinný pro odstranění skvrn na zubech. Můžete ji vybírat kolem zubů v plné síle, pokud to dokážete tolerovat. Použití příliš příliš často způsobí citlivost na zuby. Můžete také míchat jablečný jablečný ocet s pečením sody. Tato směs se může zubat na zuby jako lesk. Jablečný ocot má další přínos pro zmírnění příznaků refluxní choroby. Lidé, kteří trpí refluxním onemocněním, často dostávají zbarvené zuby.

Jahody

Jahody jsou také užitečné pro leštění zubů. Mohou zuby začít červeně, ale když vypnete barvu, zuby jsou bělejší. Můžete také rozdrtit jahody a přidat nějakou sódu na pečení. Tuto směs roztřepete na zuby a ponechte ji pět minut, než si zmaříte zuby. Pokud to uděláte několikrát za týden, zjistíte, že po několika měsících zuby zbarví.

Jedení surové zeleniny také běluje zuby. To se týká chrumkavého charakteru těchto potravin. Když kousnete do surové zeleniny, jsou drtivě drhávají vaše zuby podle článku v Huffington Post. Vařená zelenina neblokuje zuby, protože jsou měkké.

Syrová zelenina

Zjistíte-li potraviny, které bílí zuby, vyvarujte se potravin, které je ztmavují. Mezi tyto potraviny patří něco s barvením potravin, červeným vínem, nealkoholickými nápoji, kávou a čajem. Pokud jíte některou z těchto potravin, nezapomeňte si okamžitě zuby zubat. Chcete-li si vychutnat červené víno, vydejte se na kousek tvrdého sýra, než ho popletete. Podle Richmond Smile Center, tvrdé sýry obsahují oleje, které pokrývají vaše zuby a vytvářejí bariéru, která chrání smalt před barvením. Pokud kouříte, opusťte, protože to je jedna z hlavních příčin zbarvených zubů.

Vyhýbat se