Ayurvedické léky na lupy

Přehled

Lupiny, což je častý chronický stav pokožky hlavy, je vyznačeno svěděním a odlupováním kůže. To může být způsobeno nadměrně suchou kůží, kožními stavy, jako je ekzém a psoriáza, nebo stav nazývaný seboroická dermatitida – nadměrná olejovitost, která způsobuje šupinatý bílý šupin. Ayurveda nebo “věda života” je 5000 let starý léčebný systém, který pochází z Indie. Vyzkoušejte tyto ayurvédské léky, abyste vrátili rovnováhu a zdraví k pokožce hlavy a vlasům.

Kokos a kafr

Zkombinujte 1 lžičku. Kafru s 1/2 šálkem kokosového oleje a uložte do vzduchotěsné skleněné nádoby. Shreelata Sureshová, učitelka a spisovatelka jógy na Ayurveda a indická kultura ze San Franciska, konstatuje, že kokosový ořech je uctíván v Ayurveda za to, že má schopnost vyživovat vlasy a pokožku hlavy. Indobase Beauty doporučuje masáž tohoto pokožky vyživujícího oleje do pokožky hlavy 10 minut každou noc před spaním po dobu 15 po sobě jdoucích nocí ke kontrole lupů. Po 15 nocích přepněte na masáž každý druhý večer.

Semena semenníku

Semena morušového, nebo methi, jsou oblíbenou složkou v ayurvédských ošetřeních kůže a vlasů. Ayurvedic Cure doporučuje léčit lupiny namočením 2 polévkové lžíce. Semen přes noc ve vodě a broušení je do jemné pasty ráno. Aplikujte směs na pokožku hlavy a nechte ji půl hodiny. Šamponujte s normálním šamponem.

Tymián

Tymián, nazývaný brahmi v Ayurvédě, je ceněn za své astringentní a léčebné vlastnosti. Je to oblíbená složka v Ayurvédských lécích proti lupům. Ayurvedic Cure doporučuje vaření 4 lžičky. Sušené tymiánové listy v 2 šálcích vody po dobu 10 minut. Deformujte, nechte vychladnout a masírujte směs na pokožku hlavy. Nechejte, aby zůstal půl hodiny, a pak opláchněte.

Lemon a ocot

Z Ayurvedic Cure přichází léčba lupů, která využívá čistící a antibakteriální vlastnosti citronu, známého ayurvédsky jako jambir kul. Smíchejte 1 lžičku. Citronová šťáva s 2 lžičkami. Ocot a masážní roztok do pokožky hlavy.

Turmeric, nebo haldi, je považován za vlasy vyživující koření v Ayurveda, a to, které vyvažuje všechny doshas, ​​nebo body systémy. Ayurveda College jej připisuje antibakteriálními, antialergenními, antioxidačními a adstringentními vlastnostmi. Indický vlasový olej navrhuje sauteing 1/4 lžičky. Kurkuma s 1/4 lžičky. Kmín nebo jeera a 1/4 lžičky. Marich nebo černý pepř, za 1 lžičku. Ghee nebo vyčištěné máslo, a jíst ji přes zeleninu na občerstvení, které vyživuje vlasy a pokožku hlavy.

Některé ájurvédské byliny se nazývají keshya rasayanas, což jsou bylinky, které podporují celkové zdraví pokožky hlavy a vlasů. Shreelata Suresh poznamenává, že jak amla – indická angreš, která může být užita buď v kapslích nebo ve formě prášku – a triphala – tradiční ayurvédská kombinace tří druhů ovoce – jsou rasayany a doporučuje je používat k podpoře zdraví vlasů a pokožky hlavy .

Vlasová výživa

Rasayanas