Aktivity zaměřené na zlepšení zaměření u dětí ve věku od tří do čtyř let

Přehled

Zatímco tříleté nebo čtyřleté dítě nemůže ještě sedět a věnovat pozornost prodlouženým časovým obdobím, rozvíjení zaměření a koncentrace je pro pozdější úspěch ve třídě životně důležité. Jak se vaše dítě přiblíží ke startu školy, je nutnost budování zaměření nutností pro přípravu školky. Podle klinické psychologie Dr. Valerie Muterové na dysTalk.com mohou rodiče postupně rozvíjet své zaměření dítětem tím, že poskytují aktivity, které vyžadují několik minut koncentrace a poté se přidávají do té doby, když rozvíjí své zaměření.

Dot na bod

Podle EducationGamesforKids.com rozvíjí dot to dot aktivity tříletou nebo čtyřletou dětskou koordinaci ruky-očí a zároveň vyučuje její sekvence čísel. Dotaz na bodové cvičení pomáhá vytvářet dovednosti zaměřené na zaměření, protože dítě musí věnovat pozornost a ujistit se, že spojuje body v číselném pořadí. Umožňuje také soustředit se na své psací dovednosti tak, aby její linie vytvořily zamýšlený obraz obsažený v bodě do bodu puzzle. Můžete také udělat tečku na dot puzzle s abecedními sekvencemi, abyste pomohli dítěti soustředit se na učení se její abecedě.

Otázky

Otázky je zábavná hra pro děti ve věku 3 a 4 let, která jim pomáhá zaměřit se na jednu věc, když se o ní dozví. Chcete-li hrát, je položka umístěna před dítětem. Poté se na něj krátce podívá. Učitel nebo rodič dále požádá o řadu otázek, jeden po druhém rychle, aby jim odpovídal organizací svých informací pouze na předmět, na který se dívá, podle Průvodce matky k vývoji dítěte. Tato aktivita vyžaduje, aby se soustředil na jeden konkrétní předmět nebo předmět najednou, cennou dovednost, jakmile nastoupí do školy. Tato aktivita může být pozměněna i tvrdšími otázkami, jak dítě starne.

Paměť

Paměť je klasická hra dětského věku, která se zaměřuje na děti předškolního věku. Chcete-li hrát hru, rozložíte několik karet a děti se střídají po párech a snaží se najít zápasy. Pokud hráč najde dva ze stejné karty, udržuje zápas. Hráč s nejvíce shody na konci hry je vítězem. Paměť je dobrá hra, která se vyvíjí, protože děti ve věku 3 a 4 let musí věnovat zvláštní pozornost tomu, kde jsou karty v hře, aby mohli zápasit. Scholastic doporučuje, aby předškoláci vyhráli, protože je povzbudí, aby se soustředili na hru.