Aby se předešlo případům, kdy jste měli operaci kýly

Chůze

Kýla je defekt ve svalovině břicha, slabost nebo skutečné otevření, které může vést k výčnělku podélné břišní stěny. V dolní části břicha mohou být vidět a cítit těžké případy. Tyto případy vyžadují okamžitou pozornost, protože způsobují narušení průtoku krve, což by mohlo vést k smrti tkání v postižené oblasti. Dokonce i malé kýly způsobují bolest v břiše, když je aktivována svalová skupina. Ohýbání a zvedání jsou běžné odlučovače, ale i kašel může způsobit akutní bolest. Chirurgický zákrok je nutný a mírnění fyzické aktivity během regenerace je nutností.

Běh

Jedna aktivita, kterou vám lékař povzbudí k tomu, abyste se vyvarovali chůze. Pacienti tráví pouze několik hodin při zotavení po většině operací kýly. Budete propuštěni, jakmile budete vzhůru a budete moci jít. Zbytek vašeho prvního dne se pravděpodobně stane odpočíváním, je důležité začít s chůzí na další den po operaci, a to dokonce rychle, ale vyhnout se schůdím po schodech nebo kopcích během prvních několika dnů.

Sprchování

Vyhněte se jízdě nejméně po dobu prvních tří dnů až týdne a pak začněte lehkým joggingem. Držte se na trati a vyhněte se terénu, který vyžaduje větší zapojení svalů jádra.

Břišní cvičení

Je důležité, aby místo šití zůstala čistá a suchá, ale měla by zůstat oblečená nejméně po dobu prvních dvou dnů. Vyhněte se sprchování během tohoto období. Třetí den můžete obvaz odstranit a osprchovat. Potom se místo švu za sucha uschne a vyvarujte se nadměrného tření ručníkem. Nechte někoho, kdo vás bude podporovat, pokud potřebujete vstoupit a vyjít z vany. Je lepší, pokud používáte stojanový sprchový kout, pokud je k dispozici.

Sportovní

Vyhýbejte se cvičení, které se táhne nebo táhne břišní svaly po dobu nejméně dvou týdnů, pak začněte s tréninkem proti odporu. Po čtyřech týdnech můžete pokračovat v tréninku silového jádra. Činnosti související s prací, jako je těžké zvedání, by měly být považovány za hlavní silový trénink a vyloučeny se po podobné období. Žádný sex po dvou až třech týdnech, a pokud jste měli inciální opravu herny, je nejlepší oddálit sex až do čtvrtého týdne.

Vaše účast na bezkontaktních sportech, jako je baseball, tenis a basketbal, může pokračovat za 6 až 8 týdnů, ale vzhledem k povaze sportu a možnosti náhodného kontaktu je vždy nejlepší informovat svého lékaře o vašich záměrech. Kontaktujte sporty, jako je fotbal nebo hokej, je třeba se vyhnout nejméně 12 týdnů. Laparoskopická oprava vede k kratším časům obnovy, ale zeptejte se svého lékaře dříve, než obnovíte neomezenou činnost.