Průměrné množství žaludeční kyseliny v lidském žaludku

Váš žaludek vylučuje řadu tekutin, které pomáhají při trávení, včetně žaludeční kyseliny. Kyselina žaludku je složena převážně z kyseliny chlorovodíkové, což činí žaludek velmi kyselým prostředím s pH od 1 do 2. Tělo velmi pečlivě reguluje tvorbu a sekreci kyseliny žaludku, neboť má příliš mnoho nebo příliš málo nežádoucích účinků na trávicí a celkové zdraví.

Funkce

Na počátku jídla G buňky přítomné v žaludku, dvanáctníku a pankreatu uvolňují hormon nazývaný gastrin. Gastrin pak stimuluje parietální buňky v žaludku, aby produkovaly a vylučovaly kyselinu žaludeční a další tekutiny. Kyselina žaludku aktivuje trávicí enzymy, denaturuje velké molekuly bílkovin pro snadnější trávení a zabíjí přijímané mikroorganismy, jako jsou bakterie. Duodenum vylučuje velké množství hydrogenuhličitanu sodného, ​​protože vysoce kyselý obsah žaludku se přesune do tenkého střeva. Pomáhá neutralizovat pH, aby se zabránilo poškození ostatních trávicích orgánů.

Test na kyselinu žaludeční a průměrné hladiny

Váš lékař použije test na kyselinu žaludku ke stanovení množství a pH žaludeční kyseliny. Obsah tekutiny v žaludku by měl podle MedlinePlus průměrně mezi 20 a 100 ml s pH 1,5 až 3,5.

Hypochlorhydria

Hypochlorhydria a achlorhydria se vztahují k výrobě malé nebo žádné žaludeční kyseliny. Absence žaludeční kyseliny má několik komplikací, neboť pomáhá při trávení jídla. Bez žaludeční kyseliny se bílkoviny pohybují do tenkého střeva neporušené a příliš velké, aby tělo absorbovalo. To může vést k malabsorpci proteinů a podvýživě, tvrdí Dr. Sarah Myhillová. Absorpce vitaminu B-12 závisí také na dostatečném množství žaludeční kyseliny. Mírný nedostatek vitaminu B-12 může vést k depresi, únavě a špatné paměti, prodloužený nedostatek může způsobit nevratné poškození mozku a nervu. Konečně, nepřítomnost žaludeční kyseliny může vést k infekcí způsobeným požitím mikroorganismů.

Hyperchlorhydria

Hyperchlorhydria je stav příliš velkého množství kyseliny v žaludeční tekutině. Může se také týkat kyseliny žaludeční s příliš nízkým pH. Slizniční buňky podél lumen žaludku vylučují hlen, aby zabránily vzniku žaludeční kyseliny a poškození žaludeční stěny, což může způsobit vředy nazývané peptické vředy. Peptické vředy se vyznačují spálením žaludeční bolesti, která se po jídle zhoršuje. Kořeněné potraviny, stres, alkohol a kouření zhoršují příznaky vředů.