Existují potraviny k léčbě vertigo?

Přehled

Vertigo je symptom, který se běžně vyskytuje u onemocnění vnitřního ucha, virové nebo bakteriální infekce a Menierovy nemoci. Vertigo způsobuje, že máte pocit, že se otáčíte nebo klesáte, nebo že se země pod vámi pohybuje. Obvykle je obtížné zaměřit oči na závratě a tyto pocity mohou trvat několik minut až několik dní, uvádí webové stránky Life Extension. Pokud trpíte závratě, poraďte se s lékařem a zvážit zvýšení některých dietních živin, o kterých je známo, že tyto pocity ulehčují.

Potraviny bohaté na vitamín C

Jíst potraviny s vysokým obsahem vitamínu C může pomoci zmírnit pocity, které způsobuje vertigo. Studie publikovaná v srpnovém vydání “Acta Oto-Laryngologica” M. Takumida a kolegové lékařské fakulty Hirošimské univerzity v Japonsku nalezla slibné výsledky pro pacienty s Menierovou chorobou, což je stav, který je spojen s vertigem, který konzumoval Denně vitamín. Studie poskytla 600 mg vitaminu C s 300 mg glutathionu všem účastníkům po dobu nejméně 8 týdnů a z 22 pacientů 21 z nich prohlásilo s jejich vertigem pozitivní zlepšení. Chcete-li vložit více potravin bohatých na vitamín C, jíst hodně ovoce a zeleniny. MedlinePlus uvádí, že citrusové plody, jahody, meloun, zelené papriky, rajčata, brokolice, sladké brambory, zelené listy jiné tmavě zelené listové zeleniny mají nejvyšší množství vitaminu C. Dalšími dobrými zdroji vitaminu C jsou maliny, borůvky, brusinky, Papája, ananas, červená paprika, zelí a zimní squash.

Potraviny obsahující vitamín B6

Vitamín B6 je nezbytný pro vaše tělo. Bez tohoto vitamínu by proteiny a metabolismus červených krvinek nebyly účinné a váš nervový systém a imunitní systém nemohl správně fungovat. Podle Life Extension se zdá, že vitamín B6 je přínosný také pro ty, kteří trpí vertigem, zejména vertigo spojené s léky na předpis. Zdá se, že vitamín B6 snižuje závratě a nevolnost, které způsobuje vertigo. Chcete-li přidávat další potraviny obsahující vitamín B6 do vaší stravy, podívejte se na obohacené cereální snídaně, maso jako kuřecí a vepřové maso, ryby, které obsahují lososa a tuňák, arašídové máslo, fazole, banány, vlašské ořechy, špenát a avokádo.

Zázvor

Zázvor, kořen často používaný v asijském vaření, byl používán k podpoře trávení a léčení žaludku, průjmu a nevolnosti po více než 2000 let. Lékařské centrum University of Maryland hlásí zázvor také pomáhá léčit artritidu, koliku a srdeční choroby. Vzhledem k tomu, že je známo, že zázvor zmírňuje nevolnost a pohybovou nemoci, může zmírnit závažnost vertigo. Ve studii publikovaném v březnu 2003 v časopise American Journal of Physiology H. Lien a kolegové z národní univerzity Yang-Ming v Tchaj-wanu prokázali, že zázvor může léčit a předcházet pohybové nemoci. Užívání 1,000 až 2,000 mg zázvoru snížilo nevolnost a zkrátilo dobu návratu po ukončení nemoci.