Výhody spiruliny pro hubnutí

Přehled

Spirulina je jednobuněčná, mikroskopická modrozelená řasa, která je jednou z nejčasnějších forem života na planetě, podle internetové stránky Spirulina World. Spirulina je považována za “superfood” kvůli jejímu obrovskému množství živin, včetně bílkovin, esenciálních mastných kyselin, vitamínů B, C, E a chlorofylu. Spirulina se typicky konzumuje v moderní stravě v kapslích, tabletách nebo ve formě prášku a může být použita jako součást programu úbytku hmotnosti. Vezměte si spirulinu podle pokynů výrobce a poraďte se se svým lékařem, než začnete spirulinu v úsilí o snížení hmotnosti.

Vysoký obsah živin

Často, když máte pocit hladového, vaše tělo vytváří efekt, protože se snaží plnit svou vlastní potřebu živin. Když se živíte nekvalitními potravinami pravidelně, váš mozek vyvolá vaši chuť k jídlu ve snaze najít to, co chce, podle webu Spirulina World. Spirulina zvýší koncentraci živin ve vašem těle a může snížit hlad a chutě v procesu.

Vysoký obsah bílkovin

Pravidelné užívání spiruliny je ideální pro vytváření svalové nebo nízkoteplotné diety díky vysokému obsahu bílkovin. Spirulina obsahuje až 70% bílkovin v závislosti na podmínkách pěstování, stejně jako všech osmi esenciálních aminokyselin. Trávicí absorpce bílkovin ve spirulině je čtyřikrát vyšší než u hovězího masa, tvrdí ChlorellaFactor.com. Snadno strávitelná bílkovina ve spojení se zdravým cvičebním plánem pomůže vytvořit libovolnou svalovou hmotu, která pomůže tělu spálit více kalorií po celý den.

Nízký obsah kalorií

Spirulina dodává pouze 3,9 kalorií za každý gram bílkovin ve srovnání s hovězím masem, který dodává 65 kalorií na každý gram bílkovin, uvádí NaturalWays.com. Standardní 500 mg tableta spiruliny má pouze dvě kalorie. Pravidelná konzumace spiruliny vám poskytne dobrou část denních výživových potřeb bez jakýchkoli kalorických následků.

Esenciální mastné kyseliny

Spirulina je bohatým zdrojem omega-3 mastných kyselin a GLA nebo kyseliny linolenové gama, říká ChlorellaFactor.com. Největší koncentrace GLA se nachází kdekoli v mateřském mléce, protože se používá k vývoji mozku rostoucího dítěte. GLA může také pomoci regulovat hladinu cukru v krvi a kontrolovat hladiny inzulínu, což zase minimalizuje sýrování cukrů a pomůže vám zhubnout.