Seznam základních minerálů

Zatímco se můžete seznámit s minerály vápníku a železa, možná o kobaltu nebo manganu nemusíte vědět tolik. Existuje 15 důležitých minerálů, které vaše tělo potřebuje k řádnému fungování. Tyto minerály pomáhají budovat kosti, vytvářet hormony, udržovat rovnováhu tekutin a udržovat svaly v pohybu.

Vápník pro kosti

Ze všech minerálů se vápník nachází ve vašem těle v největším množství, podle redaktorů “Krause’s Food, Nutrition and Diet Therapy”, L. Kathleen Mahan a Sylvie Escott-Stump. Většina vápníku ve vašem těle se nachází ve vašich kostech a jeho primární úlohou je podporovat zdravé kosti a zuby. Mléko, jogurt, brokolice a losos s kostí jsou všechny dobré zdroje vápníku.

Fosfor je všude

Fosfor je druhým nejhojnějším minerálem v těle. Stejně jako vápník, velká většina fosforu ve vašem těle se nachází ve vašich zubech a kostech a je důležitá pro zdraví kostí. Ale fosfor, který se nachází v každé buňce v celém vašem těle, je také potřebný k vytvoření DNA a energie. Mandle, mléko, ovesné vločky a tofu jsou dobré zdroje fosforu.

Hořčík vytváří bílkoviny a tuky

Hořčík se nachází jak ve vašich kostech, tak ve svalech. Podporuje tvorbu proteinů a mastných kyselin. Horčík také slouží jako kofaktor pro více než 300 enzymů. Kešu, halibut a špenát vám pomohou uspokojit potřeby vašeho hořčíku.

Železo: Přepravník kyslíku

Železo dopravuje kyslík do celého těla. Je také potřeba vyrobit hemoglobin, který je částí červené krvinky, která nese kyslík. Maso, ryby, fazole, vejce a zelené listy jsou dobrým zdrojem železa.

Měď se připravuje na železo

Měď je potřeba jen ve velmi malých množstvích. Tento stopový minerál je nezbytný pro oxidaci železa, než přenáší kyslík v krvi. Kešu, slunečnicová semínka a černooký hrášek vám pomohou uspokojit potřeby mědi.

Draslík pomáhá udržovat rovnováhu tekutin v těle. Je také důležitý pro růst svalů a neuromuskulární aktivitu. Banány, pomeranče a brambory dodávají draslík.

Draslík pro rovnováhu tekutin

Vaše svaly potřebují sodík

Sodík pomáhá při snižování svalů a vedení nervových impulzů. Sodík je také důležitý pro rovnováhu tekutin. Bohužel, většina Američanů dostane více sodíku ve své stravě, než potřebují. Vysoký příjem sodíku zvyšuje jak krevní tlak, tak riziko srdečních onemocnění.

Chlorid pracuje se sodíkem pro vyvážení tekutin. Pomáhá také udržovat rovnováhu pH ve vašem těle. Většina chloridu ve vaší stravě pochází z chloridu sodného, ​​také známého jako sůl.

Minerální síra se nachází v každém bílkovině v těle, ale je koncentrována do keratinu pokožky, vlasů a nehtů. Kuře, ryby a brokolice jsou dobrým zdrojem síry.

Potřebujete jód pro výrobu hormonů štítné žlázy, které řídí vaši rychlost metabolismu. Mořské plody, zejména mořské ryby, jsou vaším nejlepším zdrojem jódu. Jodidová sůl pomáhá většině Američanů splňovat jejich denní potřeby jódu, podle Mahana a Escott-Stump.

Chlorid pomáhá sodíku

Síra pro zdravou pleť

Jód a váš metabolismus

Fluorid se vyskytuje jak v zubech, tak i v kostech, ale je nejdůležitější kvůli jeho vlivu na zubní sklovinu a její schopnosti pomáhat předcházet zubnímu kazu. Většina lidí uspokojí své potřeby fluoridu prostřednictvím pitné vody nebo z potravin vyrobených z fluoridované vody.

Žádné další dutiny s fluoridem

Kobalt, minerální stopa, je vlastně součástí vitamínu B-12 a společně pracují na vytvoření červených krvinek. Kobalt se nachází pouze v potravinách pro zvířata. Striktní vegetariáni, kteří se vyhýbají masným výrobkům, mohou potřebovat doplňovat stravu tak, aby vyhověli potřebám kobaltu a vitamínu B-12.

Potřebujete to jen v malých množstvích, ale je to důležité pro život. Selén je nezbytný pro reprodukci a syntézu DNA. To je také antioxidant, který může chránit vás před rakovinou, podle Úřadu doplňků stravy. Mezi zdroje patří brazilské ořechy, žluté tuňáky a tvaroh.

Mangan má v těle řadu funkcí, včetně enzymatických reakcí, tvorby tkání, růstu a reprodukce, stejně jako metabolismu sacharidů a tuků. Celá zrna, fazole a čaj jsou vaše nejlepší zdroje manganu.

Potřebujete dostatečný příjem zinku, abyste podpořili imunitní systém a bojovali proti infekci. Pomáhá také tělu vyléčit. Dobré zdroje jídla zahrnují hovězí maso, kuře, ořechy a fazole.

Buňky buňky s kobaltem

Selén chrání proti rakovině

Mangan pro růst a reprodukci

Boj proti nemoci se zinkem