Přínosy semen psylia

Přehled

Psyllium je středomořskou rostlinou v plantejské rodině, aby nebyla zaměňována s ovocem ve tvaru banánu, podle profesora botaniky UCLA Arthura C. Gibsona. Jeho nejvíce komerčně významným vedlejším produktem je jeho semeno, které je obklopeno slupkou bohatou na slizy. Po navlhčení se tato ve vodě rozpustná slupka rozpouští do gelovité látky, která přináší důležité nutriční a léčebné výhody. Kvůli této vlastnosti se osivo psyllium běžně prodává v obchodech se zdravím a doplňováním.

Vláknina

Psylliové semeno je primárně prodáváno a uváděno na trh jako doplněk stravy, podle “Mayo Clinic on Digestive Health” od John E. King. Jeho vláknina je 47% rozpustná a 53% nerozpustná, což zvyšuje objem stolice a vytváří zdravou rovnováhu bakterií v tlustém střevě a střevech, jelikož se pravidelně užívá jako doplňky stravy.

Pravidelnost

Úzce souvisí s jeho úlohou jako posilovače vlákniny, osivo psyllium podporuje lepší pravidelnost a léčí jak zácpu, tak průjem, podle National Institutes of Health. Je to primární složka v Metamucilu, Serutanu a několika dalších nepravidelných pravidelných pomůckách. Tím, že obnoví rovnováhu v prostředí tlustého střeva, může ztuhnout vodnaté stolice a změkčit tvrdé stolice, čímž se usnadní jejich procházení.

Nižší cholesterol

Podle “rostlinné terapie a doplňků: vědecký a tradiční přístup” od Merrily A. Kuhn a Davida Winstona je osivo psyllium klinicky prokázáno, že snižuje celkový cholesterol a snižuje poměr LDL cholesterolu nebo špatného cholesterolu k HDL cholesterolu nebo Zdravý cholesterol. Národní instituty zdraví poznamenávají, že účinky psylliového snížení cholesterolu jsou skromné ​​a objevují se po osmi nepřetržitých týdnech užívání. Zatímco to může být součástí celkového dietního přístupu k řízení cholesterolu, omezení jeho účinnosti naznačují, že samotný psyllium není dostatečným řešením pro ty, kteří mají podstatné problémy s cholesterolem.

Bezlepková složka pro pečení

Podle “The G-Free Diet: Průvodce bez přežití bez glutenů” od Elisabeth Hasselbeck a Peter Green se osivo psyllium běžně používá jako přísada do pečiva u pacientů s celiakií a dalších, kteří potřebují nebo preferují bezlepkovou dietu. Bezlepkové přípravky z chleba, muffinů, pizzových krust a jiných pečených výrobků mají tendenci být suché a křehčí než jejich tradiční ekvivalenty, ale psyllium si zachovává vlhkost a slouží jako přiměřená náhrada pšeničného lepku. Studie publikovaná v časopise Journal of the American Dietetic Association, která se konala v říjnu 2009, uvádí, že chléb připravený s psylliem byl přijat 93 procenty jedinců s celiakií a 97 procent jiných subjektů. Poznamenává, že i když jsou ovlivněny zápach a struktura, upravený recept je zcela bezpečný pro celiaky a má nižší obsah tuku a kalorií než ekvivalentní recept s lepektem.