Jsou tam džusy, které můžete vypít, aby se zabránilo kvasinkám?

Kvasinkové infekce jsou nepohodlné a obtěžující, ale zřídka způsobují vážnou škodu. Vyskytují se, když Candida albicans – houby podobné kvasinkám – překrývají v ústech, vagině nebo v jiné oblasti. Pokud jste náchylní k kvasinkovým infekcím, diskutujte o případných doplňkových a alternativních léčbách s vaším poskytovatelem zdravotní péče. Pít některé ovocné šťávy může pomoci zabránit růstu kandidů a způsobit infekci, ale džus nenahrazuje lékařskou péči.

Citrony jsou mnohem cennější než jen poskytovat osvěžující nápoj v teplém letním dni. Obsahují silné antimikrobiální vlastnosti a vědci zjišťují, že mohou bojovat proti kvasinkovým infekcím. Kvasinková infekce v ústech, lékařsky známá jako drozd, se běžně vyskytuje u lidí s oslabeným imunitním systémem, jako jsou pacienti s HIV. V malé studii sestávající ze 83 pacientů s HIV, citronová šťáva účinně bojovala proti drozdům. Studie byla publikována v březnovém vydání časopisu Phytomedicine.

Vědci zveřejnili předběžný výzkum ukazující polyfenoly nazývané proantokyanidiny, které se nacházejí v brusinickém ovoci a šťávu, která inhibuje kandiditu. Ve studii se výzkumníci snažili zjistit, zda brusinka pomáhá v boji s infekcemi močových cest. Zjistili, že brusinkové polyfenoly zabraňují kandidám vytvářet biofilmy, které se drží a množí se. Cranberry vykazovala významnou anti-kvasinkovou aktivitu v experimentu zkumavky pomocí umělého moči. Zatímco tyto předběžné důkazy jsou slibné, jsou zapotřebí dobře navržené lidské studie.

Džus tropického ovoce noni se prodává jako nápoj připravený k nápoji. Čerstvé ovoce je méně dostupné, ale některé exotické ovocné trhy ho mohou nést. Studie vyhodnotila antifungální potenciál extraktu šťávy z noni na kandidových kulturách. Autoři uvádějí, že noni vykazuje antifungální účinnost proti kandidě, což potlačuje růst v různém rozsahu v závislosti na dávce. Zatím byly provedeny pouze experimenty na zkumavce a na zvířatech, takže je zapotřebí více výzkumu. Studie byla publikována v časopise Oral Surgery, Oral Medicine, Oral Pathology, Oral Radiology a Endodontics v září 2009.

Cukrová jídla mohou podpořit růst kandidů. Z tohoto důvodu vybírejte nesladenou šťávu a vyvarujte se přidávání cukru, jestliže jste ovocí šťávali sami. Lemon je kyselý, ale zředění čerstvě vymačkaného citronu s vodou pomáhá. Diskutujte o tom se svým lékařem dříve, než začnete pít šťávu, abyste zabránili kvasinkové infekci. Některé šťávy mají látky, které mohou snížit nebo zvýšit účinek léků. Noni šťáva má velmi vysoký obsah draslíku, což je nevhodné, pokud budete dodržovat dietu s nízkým obsahem draslíku kvůli problémům s ledvinami.

Citronová šťáva

Brusinková šťáva

Noni Juice

Věci, které je třeba zvážit