Existují přirozené způsoby, jak rychle vyvolat práci?

Přehled

Jak se blíží jejich splatnost, mnoho těhotných žen věří, že dítě nikdy nepřijde. Pocit velkého jako člun a potíže s pálením žáhy, kteří nemohou najít pohodlnou pozici ke spánku, zjistí, že jsou ochotni vyzkoušet cokoliv, aby povzbudili práci k začátku. Dobrou zprávou je, že existují bezpečné, přirozené způsoby, jak se pokusit přivodit práci. Nicméně, žena by neměla zvážit pokus, dokud je asi 40 týdnů těhotenství, v případě, že její splatnost je vypnuta o několik týdnů. To zajistí, že porodí zdravé a plně vyvinuté dítě.

Projděte ho

Jedním z nejúčinnějších metod pro přirozenou práci je také nejjednodušší – chůze. Využívá gravitace k tomu, aby tiskla hlavu dítěte směrem dolů k děložnímu čípku, pomáhá zmírňovat a rozšiřovat děložní čípku a kymácející pohyb pomáhá umístit dítě k porodu. Chůze je také vynikajícím testem, který říká, zda včasné kontrakce představují pravou práci – pokud kontrakce přetrvávají při chůzi, je to skutečná věc.

Milování

To je příležitost pro ženu partnera být superhrdina, protože to jsou prostaglandiny v jeho spermatu, které mohou zmírnit děložního čípku a zralí ji za práci. A ženský orgasmus může otevřít děložní hrdlo až o dva centimetry.

Akupresura

Stimulace určitých tlakových bodů může být velmi uvolňující metodou pro změkčení a dilataci děložního čípku, přivedení dítěte do původního kanálu a stimulaci kontrakcí. A podle doula a zakladatele Joy of Breeding Giuditta Tornetta je akupresura jednou z nejúspěšnějších přírodních způsobů, jak vyvolat práci. Existují čtyři primární tlakové body. Hoku je na popruhu mezi palcem a ukazováčkem, uchopení tohoto místa a masírování kruhovým pohybem ovlivňuje část tlustého střeva obklopující dělohu, což způsobuje kontrakce. Močový měchýř 32 je umístěn v dutině mezi hýždí a hřbetem. Při třepání po dobu jedné až dvou minut se často začínají kontrakce. Slezina 6 je umístěna na vnitřní straně kotníku, přibližně čtyři prsty šířky nad kotníkovou kostí. Masáž tohoto místa po dobu jedné až dvou minut má tendenci také stimulovat kontrakce. Konečně, BL60 se nachází mezi kotníkovou kostí a Achillovou šlahou. Použití stálého tlaku na BL60 pomáhá dítěti sestoupit do pánve.

Stimulace bradavek

Stimulace ženských bradavek produkuje oxytocin – hormon, který způsobuje kontrakci dělohy. To může být použito jako metoda přirozené indukce prací tím, že vloží bradavky mezi palcem a ukazováčkem nebo třtím bradavky po dobu 20 minut každou hodinu, dokud nedojde k práci. Ženy používající tuto metodu by měly být upozorněny, že stimulace bradavek může mít za následek velmi silné kontrakce, které jsou blíže k sobě, než je pro dítě bezpečné. Abyste udrželi zdravý vzorek kontrakcí, mělo by se současně masírovat pouze jedno prsa a stimulace by se měla zastavit, jakmile začne kontrakce. Dále by ženy měly před použitím této metody indukce poradit se svým lékařem nebo porodní asistentkou.

Tato metoda je po celé generace a někteří praktikující ji přísahají. Rostlinný olej způsobuje křeče ve střevech, protože střeva obklopují dělohu v pozdním těhotenství, je možné, že tyto křeče vyvolávají dělohu v děloze. Jeden až čtyři unce ricinového oleje se přidá na šest uncí oranžového nebo jablečného džusu nebo čtyř uncí kořenového piva a rychle se spolkne. Rizikový olej může být také smíchán se dvěma až třemi míchanými vejci. Ženy používající tuto metodu by si měly být vědomy toho, že se střeva evakuuje do tří hodin. Aby nedošlo k dehydrataci, vypijte minimálně 16 uncí vody po evakuaci střev.

Mnoho žen je přesvědčeno, že poslední jídlo, které je dalo práci s jejich nejnovějším dítětem – mohlo být pravda. Kořeněné potraviny, ananas, černé lékořice, parmezán z lilku a čínská jídla jsou obzvláště dobře známé díky svým předpokládaným schopnostem vyvolat práci. Bohužel zde neexistuje žádný důkaz – a v některých případech je opak pravdivý. Například kořeněné potraviny uvolňují látky nazývané kapsasiny, kapsasiny působí proti endorfinům, které bojují proti bolesti, uvolněné tělem matky, když dítě klesá k děložnímu čípku. Pikantní potraviny jsou tedy spíše kontraproduktivní, než užitečné. Ačkoli to není definitivní, existují určité důkazy, které by podpořily používání jiných potravin pro rychlou práci. Bazalka a oregano v parmezánu z lilku mohou přirozeně pomoci při začátku práce, ananas se považuje za cervikální zrání a černé lékořice obsahuje chemický glycyrrhizin, který stimuluje prostaglandiny. Pokud žena zjistí, že tyto potraviny přitahují, nebudou jí to bolet, aby je vyzkoušeli.

Castorový olej

Jídlo