Antivirotik

Přehled

Viry jsou mikroskopické látky, které se replikují v buňkách těla a jsou odpovědné za bujení infekcí a nemocí, včetně neštovic, AIDS a běžného nachlazení. I když bakteriální infekce mohou být léčeny antibiotiky, virové infekce nemohou. Místo toho, virové infekce závisí na imunitním systému těla pro úlevu. Mohou se podniknout dietní kroky, které pomáhají předcházet nebo léčit mnoho běžných virových stavů.

Ovoce a zelenina

Ovoce a zelenina poskytují řadu vitaminů, minerálů a antioxidantů, živin, které podporují silný imunitní systém. Podle přirozeného odborníka na zdraví, Andrew Weil, M.D., dieta bohatá na ovoce a zeleninu může pomoci zabránit řadě infekcí a nemocí, včetně běžného nachlazení. Ovoce a zelenina obzvláště známé pro výhody imunitního systému zahrnují třešně, bobule, rajčata, pomeranče, grapefruity, citrusové džusy, banány, brokolice, kale, špenát, růžičková kapusta a zelí. Zvolte si čerstvé ovoce a zeleninu nejčastěji, protože nabízejí nejvyšší obsah živin. Zahrňte nejrůznější ovoce a zeleninu na konzistentní bázi, abyste dosáhli nejlepších výsledků. Vzhledem k tomu, že může dojít ke ztrátě chuti k jídlu v souvislosti s virem nebo virovou infekcí, mohou polévky sloužit jako cenná a zvládnutelná možnost energie, kalorií a živin.

Kuřecí polévka

Infekce horních cest dýchacích, jako je běžné nachlazení, nemají známou léčbu. Změny v životním stylu však mohou pomoci při léčbě, prevenci a léčbě takových infekcí. Podle zdravotního střediska Hall Health Care Center v Seattlu bylo prokázáno, že konzumace kuřecí nudlové polévky snižuje zánět, zvyšuje potřebnou hydrataci a bojuje s nosním kongescí spojeným s infekcemi horních cest dýchacích. Chcete-li snížit nebo zabránit virovým infekcím, které zahrnují otoky a kongesce, konzumujte polévky založené na vývaru, jako jsou kuřecí nudle, pravidelně nebo když zaznamenáte nástup příznaků. Vyvarujte se krémové a konzervované polévky, které často obsahují nasycené nebo trans-tuky a zvyšují riziko srdečních onemocnění a dalších onemocnění. Domácí nebo přírodní polévky jsou ideální, zejména ty, které obsahují různé druhy zeleniny. Při přípravě vlastní polévky zvolte celozrnné nudle nebo dlouhozrnnou hnědou rýži místo obohacených těstovin, abyste dále zlepšili nutriční výhody.

Probiotika

Probiotika jsou zdravé bakterie nacházející se v různých potravinách, které působí podobně jako ty, které se přirozeně vyskytují v těle. Podle zdravotnického centra Univerzity Marylandu podporuje probiotika gastrointestinální a imunitní zdraví pro ty, kteří mají závažné virové infekce, jako je virový hepatitida. Cennými zdroji probiotik jsou jogurt, kefír, podmáslí, fermentované sójové produkty, zelí a nakládaná zelenina. Chcete-li omezit nebo zabránit trávicím příznakům, které se vyskytují kvůli virové infekci, začleňte do stravy různé druhy probiotických potravin. Pokud máte pocit, že byste mohl / a být ohrožen vážnou virovou infekcí nebo onemocněním, mějte na paměti, že dietní opatření jsou jen jedním z možných aspektů léčby a doporučuje se lékařská péče.