5 denních zvyků žít déle

1. Jíst duhu ovoce a zeleniny

Lidé, kteří jedí široký sortiment ovoce a zeleniny, mají stále nejnižší míru chronických onemocnění. Udržují zdravější tělo a žijí déle.

2. konzumujte více omega-3 mastných kyselin s dlouhým řetězcem

Různé barvy ovoce a zeleniny představují různé živiny a antioxidanty. Tyto různé živiny a antioxidanty mohou bojovat proti stárnutí z mnoha úhlů.

3. Nátěr každý den

Antokyany, například antioxidant, který dává borůvky jejich tmavě modré barvy, může pomoci bojovat proti rakovinným buněčným růstům, zatímco betakaroten, prekurzor vitaminu A, který dává mrkev oranžové barvě, může pomoci podpořit optimální imunitní funkci.

4. Pijte dostatek zeleného čaje

Každý den jíst duhu barev, společnost Mohr Results, Kara Mohrová, doporučuje, abyste “vybírali jedno nebo dvě nové ovoce nebo zeleninu pokaždé, když nakupujete jídlo a v každé jídlo a občerstvení obsahujete ovoce nebo zeleninu”.

Omega-3 tuky s dlouhým řetězcem kyseliny eikosapentaenové (EPA) a kyseliny dokosahexaenové (DHA) jsou co nejblíže fontánu mládí, kterou může svět nabídnout.

Dr. Ramin Farzaneh-Far, kardiolog ve všeobecné nemocnici v San Francisku a jeho kolegové provedli studii zaměřenou na vliv EPA a DHA na chromozomové stárnutí.

Podle publikace výsledků v publikaci JAMA zjistili, že jedinci s nejvyššími hladinami EPA a DHA v jejich krvi měli nejnižší míru srdečních onemocnění a nejpomalejší míry chromozomálního stárnutí.

EPA a DHA se vyskytují u tukových ryb, jako jsou losos, tuňák, halibut, makrela a sardinky.

Pokud se vám nelíbí mořské plody nebo se vám nelíbí ryby, aby se jíst každý den, vezměte si doplněk rybího oleje. Získání EPA a DHA ve vaší stravě z doplňku funguje stejně dobře jako získávání z jídla ryb.

Flossing není jen dobré pro vaše dásně, je to dobré i pro vaši dlouhověkost.

Flossing odstraňuje bakterie, které způsobují parodontitidu a vede k dutinám. Ale tyto bakterie mohou způsobit více než jen zuby a dásně.

Pokud budete dlouho čekat mezi navléknutím do nití, budují se bakterie kolem vašich zubů a dásní.

Flossing uvolňuje a odstraňuje bakterie. To je důležité, protože v případě, že vznikne dostatek bakterií, může dojít k vašemu krevnímu oběhu, způsobit zánět a zvýšit riziko kardiovaskulárních onemocnění, vedoucího vraha ve Spojených státech.

Ve skutečnosti výzkum od časopisu Journal of Periodontology porovnával lidi, kteří každých pár dní navinuli na denní konopí. Výsledky ukázaly, že ti, kteří mají přiléhavou přízi, měli o 86% vyšší pravděpodobnost, že bakterie vstupují do jejich krve, než ti, kteří denně navlékají.

Zelený čaj nemusí být schopen bojovat proti rakovině, ale pomůže vám zbavit se těch dalších věku zrychlujících kilo, které nesete.

5. Přesuňte více

Zelený čaj obsahuje antioxidant nazvaný epigallocatechin-3-galát. Denní dávka EGCG v kombinaci s kofeinem vám pomůže ztratit až tři libry za 12 týdnů a jeden palec z pasu, podle studie z ledna 2010 zveřejněné v časopise American Journal of Clinical Nutrition.

Zatímco vědci nejsou přesvědčeni o tom, že zelený čaj zvyšuje ztrátu tuků – zdá se, že je mnohokrát – můžete těžit z těchto příznivých účinků tím, že pijete tři až pět 8-unce šálků každý den. Toho lze jednoduše dosáhnout tím, že si prostě vyberete šálek zeleného čaje s každým jídlem.

Nečinnost a ztráta svalové hmoty, jak jste starší, může urychlit proces stárnutí.

Změny ve svalové kvantity a kvalitě, ke kterým dochází – dokonce až na celulární úroveň – mohou být potlačeny tím, že zůstane aktivní.

Certifikovaný trenér Keith Scott, majitel Impact Training & Fitness v západním Berlíně v New Jersey, vyzývá své klienty, aby se zapojili do jednoduchých úkolů, aby se dostali do pohybu.

Ráno procházka je skvělý způsob, jak zvýšit všeobecné hnutí, “řekl.” Na jaře a v létě povzbuzuji klienty, aby na svých dvorech pracovali na čištění, zahrádkářství nebo plenění. Aktivity, jako je práce ve dvoře, podporují několik pohybů, které jsou jednoduché, ale skvělé způsoby pohybu. Squatting, chůze, ohýbání, zvedání [a tak dále] jsou jen některé z pohybů, které se dělají během pár hodin práce ve dvoře.