3-denní dietní havárie

Konzumujete asi 1000 kalorií denně v třídenní stravě. Stejně jako jiná srážková strava, tato strava není účinným způsobem, jak zhubnout. Třídenní strava je formou yo-yo diety, způsobu stravování, který vede k rychlému úbytku hmotnosti a rychlému opětovnému získání. Přirozenou obranou vašeho těla proti hladovění působí proti vám, když se snažíte zhubnout v jakékoliv dietě.

Nároky

Stvořitel třídenní stravy slibuje ztrátu 10 liber. Po třech dnech, pokud se budete řídit jídelním plánem bez chvění. Zdá se, že zvýšený metabolismus, který vyplývá ze specifické kombinace potravin ve stravě, napomáhá spalování tuku, ačkoli není jasné, jaký druh reakce má kombinace potravin způsobit.

Vzorek stravovacího plánu

Denní nabídka z jedné verze třídenní stravy ilustruje, jak málo jíte každý den. Snídaně je půl grapefruitu a toast s lžící arašídového másla. Oběd zahrnuje 1/2 šálku tuňáka, plátek toasty a černou čaj nebo kávu s nekalorickým sladidlem. Večeře obsahuje 3 oz. Z libového masa, šálek každé zelených fazolí a mrkve a šálek vanilkové zmrzliny.

Výsledky

Při dodržení třídenní stravy pravděpodobně ztratíte váhu, ale bude to převážně vodní hmotnost. Když výrazně omezíte množství kalorií, které konzumujete, zpomalíte metabolismus vašeho těla, když jde do režimu přežití. Poté, když obnovíte své pravidelné stravovací návyky, vaše tělo bude ukládat další tuky v případě, že by musel podstoupit další období hladovění. Pravděpodobně získáte větší váhu, než jste ztratili.

Další problémy

Velmi omezující diety, jako je třídenní strava, mají tendenci podporovat nadměrné stravování po skončení stravy. Riziko nedostatku vitamínů a minerálů je dalším problémem s třídenní stravou. Omezená různorodost jídel ve stravě ztěžuje získání všech živin, které vaše tělo potřebuje.

Pomalá a ustálená ztráta hmotnosti způsobená změnami životního stylu pravděpodobně vede k trvalým výsledkům, než k výživě. Úbytek hmotnosti se vyskytuje, když spotřebujete méně kalorií, než používáte. Používejte rozumnou kombinaci cvičení – včetně silového tréninku a aerobního cvičení – a upravte způsoby stravování, abyste dosáhli tohoto cíle. Například pokud snížíte denní příjem kalorií o 250 kalorií a zvýšíte úroveň aktivity, abyste vypálili dalších 250 kalorií denně, můžete ztratit libru za týden. Nepoužívejte dobrou výživu, abyste zhubli. Jezte nejrůznější potraviny ze všech hlavních skupin potravin, ale věnujte velkou pozornost velikosti porcí.

Zdravá dieta