Antihistaminika pro těhotenství

Přehled

Těhotné ženy mají často dost nepříjemných pocitů, takže se musí vypořádat se špatným nachlazením nebo alergiemi, může poslat mnoho těhotných žen, kteří se ponoří, aby našli úlevu. US Food and Drug Administration klasifikuje léky pro použití během těhotenství, aby poskytla nějaké indikace relativní bezpečnosti konkrétního léčiva. Nicméně, málo přesvědčivý výzkum byl učiněn na studium léků během těhotenství, varuje FDA spotřební časopis v článku “Těhotenství a droga dilema,” tak těhotné ženy by měly rozumět potenciálním rizikům před přijetím jakékoli léky.

Cetirizin

Cetirizin, označovaný také jako jeho značka Zyrtec, je antihistaminikum, které je klasifikováno jako léčivo kategorie B. To znamená, že se nepředpokládá, že by to bylo škodlivé pro nenarozené dítě, tvrdí Drugs.com. To je obecně méně sedativální než starší antihistaminika, a proto může být dobrou volbou pro těhotné ženy, podle DrSpock.com. Drugs.com naznačuje, že možné vedlejší účinky cetirizinu zahrnují závratě, sucho v ústech, bolest v krku, kašel, nevolnost, zácpa a bolesti hlavy.

Chlorpheniramin

Chlorpheniramin je lék na předpis, který se prodává pod širokou paletou značek. To je klasifikováno jako kategorie B. Časté nežádoucí účinky zahrnují ospalost a sucho v ústech, mírný závrat, rozostřené vidění, nevolnost, bolest žaludku, zácpa a paměť nebo problémy s koncentrací.

Fexofenadin

Fexofenadin, který se prodává pod značkou Allegra a je dostupný pouze na předpis. Tento lék je lék kategorie C, což znamená, že není známo, jestli lék představuje riziko pro plod. Z tohoto důvodu může být lepší zvolit jiný antihistaminič, který byste užívali během těhotenství. Časté nežádoucí účinky zahrnují nevolnost, průjem, žaludeční nevolnost, menstruační křeče, ospalost, bolest hlavy a bolesti svalů nebo zad, podle Drugs.com.

Loratadin

Loratadin je antihistaminikum, které může být k dispozici jak na předpis, tak i na předpis. To se často prodává pod značkou Claritin. Tento lék se nepředpokládá, že by byl pro těhotné ženy nebezpečný, a jedná se o léčbu kategorie B. Přestože ospalost je potenciálním vedlejším účinkem, loratadin zpravidla způsobuje méně ospalosti než jiné léky, vysvětluje populární internetové stránky pro rodičovství DrSpock.com. Ospalost, sucho v ústech, rozmazané vidění, bolesti hlavy, nervozita, bolest žaludku, průjem, zarudnutí očí, krvácení z nosu nebo kožní vyrážky jsou možnými vedlejšími účinky loratadinu, uvádí Drugs.com.

Diphenhydramin, který se často prodává pod značkou Benadryl, je k dispozici na mnoha lékárnách a supermarketech. Tento lék je klasifikován jako kategorie B. Běžné nežádoucí účinky mohou zahrnovat ospalost, únavu, bolest hlavy, závratě, sucho v ústech, zvětšení prostaty nebo obtíže při močení.

Difenhydramin