Aktivity pro výuku dovedností zvládání mládí

Přehled

Vyučování dovedností zvládání problémů s preteens a dospívajícími jim pomůže řešit stresové situace zdravým způsobem. Mladiství, kteří se učí a uplatňují pozitivní schopnost zvládat, jsou méně pravděpodobné, že se obrátí na drogy a alkohol, aby maskovali své pocity, stali se ohromeni úzkostí a trpěli fyzickými nemocemi vyvolanými stresem. Učitelé, rodiče a terapeuti mohou prostřednictvím aktivit naučit dovednosti pro zvládnutí mládí.

Význam zdravých návyků

TeensHealth uvádí, že stres má na těle člověka obrovský poplatek, takže je důležitější než kdy jindy jíst zdravě a pravidelně si cvičit při stresu. Diskutujte o zdravých návycích se svými dětmi a pak je nechte sestavit seznamy 10 zdravých občerstvení a 10 způsobů, které se vejde do 20 minut cvičení. Rozdělte mládež do skupin a nechte je sdílet své cvičení a zdravé snackové nápady. Rodina může pracovat společně vyplněním pracovních listů denně po dobu jednoho týdne, kdy se zeptá, co jedli na snídani, oběd a večeři a zda cvičí nejméně 20 minut. Podívejte se na pracovní listy na konci týdne společně a prohlédněte si pozitivní aspekty a věci, které můžete pracovat společně jako rodina, kterou chcete změnit.

Relaxační techniky

Relaxační techniky mohou pomoci mladým lidem, aby v tomto okamžiku snížili svůj stres, podle americké akademie dětské a dospívající psychiatrie. Dejte jim vědět, že se mohou jednoduše zhluboka nadechnout nosem a vyléznout 10krát, aby se snížil stres. Učte je technikou řízeného zobrazování a cvičíte je společně. Instruujte svého dospívajícího, aby zavřel oči a představte si místo, které by jí uvolnilo a šťastné. Pak ji povzbuzujte, aby využila všechny své smysly, aby se do ní dostala. Například, pokud vaše dospívající vybírá ložnici, měla by se soustředit na to, aby viděla růžové stěny, cítila rozmazaný koberec pod nohama, slyšela svou oblíbenou hudbu a hrála v pozadí a voní její spálenou vanilkovou vůní.

Seznam stresových reliéterů

Požádejte své dítě, aby si vytáhl list papíru a seznam 10 věcí, které dělá, to z něj dělá radost. Dejte mu příklady sdílením některých věcí, které vás udělají šťastné, jako je čtení dobré knihy, užívání bublinky a trávení času s rodinou. Požádejte svého dospívajícího, aby se o něj podělil, a dejte mu vědět, že vše, co uvedl, by mu měl pomáhat předcházet stresu a vyrovnávat se se stresem, zvláště pokud každý den dělá z jeho seznamu alespoň jednu věc. Každou chvíli se znovu zkontrolujte a zeptejte se jich, jestli nedávno něco udělal ze svého “šťastného seznamu”.