Aktivity k výuce kontroly impulsů dětí

Vaše dítě by mohlo znát všechna pravidla, která jste nastavili, a důsledky pro jejich porušení, ale to jej vždy neumožňuje jednat způsobem, který by neměl. To je pravděpodobné, protože stále rozvíjí impulsní kontrolu, což je schopnost zastavit a přemýšlet před jednáním. Podle Education.com se většina dětí naučí sebekontrola ve věku od 2 do 5 let, ale někdy starší děti nadále bojují s impulzivitou. S nějakou praxí se vaše dítě může naučit ovládnout své emoce a přemýšlet o jeho činech.

Rozpoznat pocity

Jedním z klíčů k rozvoji impulsní kontroly je rozpoznat rozdíl mezi pocity a akcemi, podle Education.com. Často malé děti mají potíže s regulací svých emocí a tyto pocity vedou k negativnímu chování předtím, než o nich může dítě uvažovat. Pomozte vašemu dítěti naučit se identifikovat své pocity hněvu nebo frustrace tím, že je označí. Scholastic.com doporučuje ověřit pocity vašeho dítěte a poté modelovat vhodnější způsob, jak je vyjádřit. Například: “Nechápejte maminku, bít na bolest. Vidím, že jste naštvaný, abyste místo toho mohl rozpadat.” To jí dovolí vědět, že je v pořádku, aby měly ty pocity, ale nemůže vždy jednat na nich agresivním způsobem.

Stop a mysli

Dětský vnitřní hlas hraje důležitou roli v jeho schopnosti ovládat impulsy. Děti, které nechápou, jak ovládat své impulsy, potřebují, aby někdo modeloval tento internalizovaný projev a vhodné chování. Můžete své dítě ukázat, jak přestat a přemýšlet, než se bude chovat “přemýšlel nahlas” a odhalit obvykle skrytý proces uvažování. Když poháříte svůj šálek a vylévá se všude, ukažte mu, jak se cítíte tím, že něco říkáte: “Ach, ne, udělal jsem velký nepořádek a mám pocit, že jsem frustrovaný. Hluboké dechy, dokud se necítím lépe. ” Učte své dítě techniky, které může používat, když se začne cítit impulzivně, jako jsou hluboké dechy, nalézt nové zaměření nebo počítat dozadu, který se znovu podílí na myšlenkové části mozku, podle Scholastic.com.

Hry pro řízení budov

Cvičení a posílení hladin dopaminu, norepinefrinu a serotoninu v mozku, podle Scholastic.com. Tyto hormony mohou pomoci zlepšit zaměření a pozornost stejně jako koncentraci a současně snižovat hyperaktivitu a impulsivitu. Education.com uvádí seznam inhibičních činností nebo schopnost čekat na to, aby něco začalo, jako základní dovednost v učení sebeovládání. Přehrávání některých aktivních her se svým dítětem může pomoci při dozvědět se o kontrole impulzů při zábavě. Hry jako červené světlo, zelené světlo nebo Simon říkají, že ji povzbuzují, aby pozorně naslouchala, sledovala pokyny a ovládala své tělo tím, že zastavila své pohyby v daný čas. Další hra, která praktikuje tyto dovednosti, je hra pro zmrazení tance. Můžete také hrát hudbu a požádat ji, aby tancovala po místnosti, ale jakmile přestane hudba, musí zmrznout.

Paměťové hry a nastavení cílů

Dětské výkonné schopnosti jsou schopny myslet, plánovat, řešit problémy a provádět úkoly podle Scholastic.com. Pomáhat vašemu dítěti při budování výkonných funkčních schopností mu může pomoci přestat působit reaktivně a začít více přemýšlet o jeho činech. Jeden způsob, jak to udělat, je hrát paměťové hry. Výzkum ukázal, že lepší krátkodobá paměť je spojena s vylepšenou regulací impulzů, protože kognitivní zátěž čelní kůry je osvětlená, takže je schopnější zvládat impulzivitu. Starší elementární děti jsou také schopny nastavit a pracovat na cílech. Pomáhá to dětem dělat to zlepší jeho výkonné fungování a budovat sebeovládání.