Aktivit, které napomáhají fyzickému rozvoji kojenců

Vaše dítě tráví svůj první rok života budováním svalové hmoty a kontroly, které potřebuje procházet, chodit a nakonec běžet. Přestože tráví spoustu času jídlem a spaním, vaše dítě potřebuje podnětné prostředí a fyzickou aktivitu od narození podle Bright Futures. Brzy se zvedne a začne se bavit po místnosti, ale můžete mu pomáhat dosáhnout těch milníků s věkem odpovídajícími fyzickými aktivitami.

Průzkumy podlahy

Dětské houpačky a zábavné hračky, které udržují vaše dítě, omezují jeho možnosti pohybu svého těla. Udělejte si každý den čas, aby vaše dítě prozkoumalo a pohybovalo se na podlaze. Zdraví dětí naznačuje, že vytvoříte určenou oblast bez jakýchkoliv nebezpečí, aby vaše dítě mohlo bezpečně prozkoumat a hrát si s hračkami. Mladé děti potřebují spoustu břicho k tomu, aby si vytvořily svaly krku a zavazadel. Pokud chce ležet na zádech, využijte příležitosti k pohybu nohou kruhovým pohybem, jako kdyby šlapal na kole. Starší děti mohou při hraní a prozkoumávání sedět, vyhánět nebo plazit po okolí. Dohlížíte na dítě vždy, když hraje na podlaze.

Podpora pohybu

Dítě se obvykle pohybuje od odpočinku na břiše, aby se posadilo a nakonec se vydalo do vzpřímené polohy. Pomáhat dětem přejít k dalšímu kroku s vaší podporou dává mu šanci vybudovat tyto svaly bezpečně. Například, jakmile zvládne břicho, pomozte mu sedět tím, že podporuje tělo rukama a polštářem. Zdraví dětí naznačuje, že vaše dítě bude podporovat, jakmile se naučí vytahovat se, jakmile sedí pánové. Když je připraven, držte se za ruce, aby ho podpořili, když začíná postupovat. Tato aktivita dává vašim dětem praktikujícím v těchto dovednostech, přičemž vám dá interakci s vaším malým.

Toy Play

Hračky určené speciálně pro kojence – chrastítka, měkké bloky, stohovací hračky – nabízejí interaktivnímu způsobu, jak vaše dítě vybuduje své fyzické dovednosti. Akt chytání hraček rozvíjí motorické dovednosti, které bude potřebovat, jak stárne. Mnoho hraček, například stohovací soupravy, podporuje koordinaci ruky a očí. Můžete také podněcovat tělesný vývoj interakcí s dítětem a jeho hračky. Jedním z příkladů je hrát si s oblíbenou hračkou, která je mimo dosah. To ho povzbuzuje k tomu, aby se pustil nebo se plazil k hračce, aby ho chytil.

Hry

Hra s dětmi vám dává spoustu času spojování a pomáhá mu rozvíjet fyzicky. Mnoho klasických her nabízí vývojové výhody, nebo si můžete vytvořit vlastní hry. “Patty Cake” je příkladem hry ke hře s dítětem. Když dosáhne dostatečného věku, dokáže sám do hudebních pohybů učinit vlastní pohyby, což zlepší jeho koordinaci a řízení motoru. Další herní nápady zahrnují zahájení míče dopředu a dozadu, procházením překážkovou dráhou polštáře nebo nalezením skrytého předmětu tím, že se k němu dostanete.