10 způsobů, jak vytvořit sebevědomí

Přehled

Jednoduše řečeno, sebeúcta je individuální vnímání jejich osobní hodnoty a hodnoty. Nízká sebehodnocení může změnit způsob, jakým pracujete ve všech aspektech života, od práce až po přátelství a osobní vztahy. Ať už jste se potýkali s nízkou sebeúctou, celý život nebo vaše pocity nízké sebehodnoty byly nedávno přineseny náročnými životními podmínkami, nikdy není příliš pozdě na to, abyste si budovali sebevědomí.

Dělej něco produktivní

Pravděpodobně máte seznam úkolů, které byste chtěli dělat, ale z nějakého důvodu jste odložili. Teď je čas se dostat do práce. Vyčistěte skříň nebo zahrajte svou zahradu. Dosažení úkolů, které jste odložili, vytvoří vaši sebeúctu, jak říká Charles G. Curie a Bernard S. Arons, v článku nazvaném “Budování sebeúcty: Průvodce vlastními silami”, který vyšel v souvislosti se zneužíváním a duševním zdravím Správa služeb.

Zjistěte dovednost

Když objevíte novou aktivitu, která vám opravdu umožní zářit, můžete se hrdout nad svým talentem, říká webová stránka TeensHealth. Pokud jste na nohou dobré, vezměte si taneční třídu. Pokud chcete používat ruce, pokuste se létat. Ať už je jakákoli aktivita, uskutečnění něčeho náročného budovat sebevědomí rychle.

Cvičení

Cvičení zvyšuje náladu a zlepšuje vlastní obraz. Dokonce i něco tak jednoduchého, jako je procházka po práci, vám může zanechat energii a zdravý pocit.

Změnit vlastní diskuse

Způsob, jakým mluvíte s sebou, má hodně co do činění s tím, jak se cítíte o sobě, navrhuje Curie a Arons. Pokud se ocitnete v těžkém čase, když je něco v pořádku špatně, vaše sebeúcta bude klesat. Na druhou stranu, pokud se naučíte schopnost vidět pozitivní situace, zjistíte, že váš výhled se změní a vaše sebeúcta povstane.

Výzkum provedený Jo Bartonem a Julesem Prettym a zveřejněný v časopise Environmental Science and Technology zjistil, že pouze pět minut aktivity ve venkovním prostředí může zlepšit sebevědomí. Několik outdoorových aktivit je zábavné a poskytuje dobré cvičení, včetně jízdy na kole, turistiky a plavání.

Potřeba být dokonalá často vede k zklamání víc než dokonalosti. Abyste se tomuto úkolu vyhnuli, snažte se dosáhnout všech věcí a snažte se, aby nebyli zabaleni do myšlenky, že musí být perfektní. Když například dokončíte zprávu v práci, buďte hrdí na to, že jste dokončili čas. Pokud váš šéf požaduje několik úprav nebo dodatků, není třeba se domnívat, že jste se nezdařili. Místo toho si to prohlédněte jako příležitost k učení, která příště zlepší vaši výkonnost za dobře vykonanou práci.

Nastavte několik snadno dosažitelných cílů a vytvořte plán, jak tyto cíle dosáhnout. Jakmile dosáhnete jednoho, můžete se cítit dobře, když vidíte projekt až do konce.

Je pravděpodobné, že když se dobře oblékáte, budete se o sobě cítit dobře. Chcete-li si vytvořit sebevědomí, ujistěte se, že budete vždy trochu oblékat pokaždé, když jdete ven. To může být tak jednoduché, jako je uvedení pěkného šperku nebo vlasy.

Dělat milou věc pro někoho jiného může pomoci zvýšit vaše sebevědomí, podle Curie a Arons. Získejte příjemný dárek pro spolupracovníka, dobrovolníka v potravinové bance nebo poslat kartu starému příteli.

Pokud se snažíte vytvářet a udržovat své přátele, nejlepším způsobem, jak vytvořit sebevědomí, může být obdivovat celebritu. Studie z roku 2008, kterou provedli Jaye L. Derrick, Shira Gabriel a Brooke Tippin a publikovala v časopise Personal Relationships, zjistila, že obdiv celebrit pomáhá udržovat osobní ideály a v důsledku toho vytváří sebevědomí.

Dostaňte se ven

Nižší očekávání

Nastavte cíle

Obleč se

Být pěkný

Obdivovat celebritu