Alternativní ošetření šamponu nizoral

Přehled

Šampon Nizoral se používá při léčbě lupů, což může být chronická a trapná situace, která pravděpodobně zcela nezmizí, ale může být úspěšně léčena. Lupiny se obvykle mohou léčit léky, které jsou bez lékařského předpisu. Někteří lidé možná budou muset střídat léčbu lupů, aby se zabránilo zhoršení nebo opakování jejich příznaků lupů.

Kyselina salicylová

Kyselina salicylová je aktivní složkou některých šamponů proti lupům. Podle Mayo Clinic, kyselina salicylová zpomaluje kožní buněčnou smrt a snižuje malassezi, což je houbová příčina lupů. Kyselina salicylová by mohla vyschnout pokožku hlavy, což může způsobit odlupování jiné odrůdy. Používejte kondicionér kromě šamponů obsahujících kyselinu salicylovou.

Uhelný dehet

Uhelný dehet je přirozený protipoučník pocházející z výroby uhlí. Uhelný dehet zpomaluje odumírání kožních buněk, podle Mayo Clinic. Buďte opatrní při použití šampónů z uhelného dehtu, pokud máte světlé vlasy, protože uhelný dehet může způsobit hnědé zbarvení vlasů.

Olej z čajovníku

Přípravky obsahující 5% čajovníku – Melaleuca alternifolia – olej mohou být účinné při léčbě lupů podle “Vévodové encyklopedie nové medicíny”. Olej z čajovníku je přírodní antibiotikum, antifungální a antiseptické.

Selen sulfid

Podle mayo kliniky se sulfid seleničku snižuje umírání kožních buněk a může snížit malassezi. Sulfid selénu může také změnit barvu světlých vlasů, proto používejte šampon opatrně a přesně dodržujte pokyny.

Pyrithion zinečnatý je aktivní složkou některých šamponů proti lupům, díky svým antifungálním a antibakteriálním vlastnostem. Podle lékařských zpráv dnes zinek pyrithion zpomaluje produkci kvasinek, který může hrát roli v působení lupů.

Existuje několik rutin životního stylu a péče o vlasy, které mohou pomoci při léčbě lupů. Šamponujte vlasy každý den namísto každých pár dní, abyste udrželi pokožku na hlavě. Náhradní silné šampony – jako jsou šrotky z dehtového uhlí – s pravidelným šamponem, který snižuje poškození vlasů. Změňte svou aktivní složku, pokud si všimnete, že se vaše pokožka hlavy přizpůsobuje a šampon nefunguje tak dobře, jako kdysi. Podle doktorského doktorského doktorského studijního programu může stres zhoršit lupy. Praxe pravidelné relaxační cvičení, aby se stres stál v zálivu.

Některé rostlinné přípravky mohou být užitečné při léčbě lupů. Prevence & Přírodovědný léčebný průvodce doporučuje, aby se na vašich lupráních zkoušelo rozmarýn, tymián, lněný olej nebo olej z večerní rhino. Přidejte několik kapek rozmarýnového oleje do rozmarýnového čaje a použijte jej jako vlasový oplach po šamponování. Přidejte 4 polévkové lžíce. Sušeného tymiánu na 2 šálky vroucí vody v nehliníkové nádobě po dobu 10 minut. Naplňte a nechte čaj vychladnout. Nalijte ji vlhkými vlasy a masírujte je do pokožky hlavy. Nemusíte je opláchnout. Lněné semínko a olej večerní růžice jsou esenciální mastné kyseliny, které mohou být užívány k tomu, aby tělo zabránilo rychlému vypouštění mrtvých kožních buněk.

Zinek Pyrithion

Domácí prostředky

Rostlinné přípravky