Výhody skořicové kůry

Přehled

Renomovaný pro svou teplou vůni a pikantní chuť, kůra skořice rostlin byla používána po stovky let jak jako koření, tak i jako lék. V moderním přírodovědném lékařství praktikující považují skořici za přírodní léčbu chronických stavů, jako je diabetes typu 2 a vysoký cholesterol. I když existují jen omezené důkazy, které podporují používání doplňků ze škoricové kůry, mohou být tyto produkty užitečným doplňkem ke zdravému životnímu stylu. Poraďte se s lékařem nebo dietologem před použitím doplňků skořicové kůry, zvláště pokud máte zdravotní stav.

Výživa

Kůra skořice je spojena s několika důležitými výživovými výhodami. USDA National Nutrient Database uvádí, že skořice je zdrojem mikronutrientů, jako je vitamín K a železo, a také zdroj vápníku, manganu a vlákniny. Jedna lžíce skořice obsahuje 1,4 miligramu manganu, což je téměř 75 procent doporučeného denního příjmu 2 miligramy. Mangan může podle MedlinePlus.com zabránit vzniku osteoporózy, anémie a příznaků premenstruačního syndromu. Skořice je přirozeně nízký obsah tuku a cukru a může přidávat chuť a kůru do jídla bez zvýšení obsahu cukru, tuku nebo kalorií.

Antioxidační účinky

Množství výživných a léčivých přínosů skořicové kůry souvisí s jeho silnou antioxidační schopností. Antioxidanty jsou sloučeniny, které chrání živé buňky před poškozením spojeným s volnými radikály – vysoce reaktivní molekuly kyslíku produkované v reakci na znečištění, špatnou stravu, cigaretový kouř a stres. Jedna studie, publikovaná v roce 2009 v časopise Journal of the American College of Nutrition, prokázala, že lidé s nadváhou se při užívání doplňků skořice zažili méně volných radikálů. Blokováním účinků volných radikálů mohou antioxidanty, jako je skořice, pomoci při prevenci kardiovaskulárních onemocnění a některých forem rakoviny.

Diabetes Management

Skořice se používá při naturopatii k léčbě cukrovky typu 2, potenciálně závažného zdravotního stavu, který může způsobit nebezpečné vysoké hladiny glukózy nebo cukru v krevním řečišti. V roce 2003 vydala společnost American Diabetes Association výsledky výzkumu malého rozsahu, který stanovil, že denní dávky 1 až 6 gramů skořice mohou pomoci snížit hladinu glukózy v krvi. Tato zjištění byla povzbudivá, ale neprůkazná, je zapotřebí více klinických studií k prokázání účinnosti skořice jako alternativního nebo doplňkového léčení diabetu.

Snížení cholesterolu

Americká diabetická asociace říká, že diabetikové užívající skořici mají snížené hladiny cholesterolu a triglyceridů, zatímco ti, kteří užívají placebo, nemají tyto účinky. Stejná studie “Diabetes Care”, která ukázala účinky skořice na hladinu cukru v krvi, ukázala, že užívání skořice také snížilo triglyceridy o 30 procent, LDL nebo špatný cholesterol o 27 procent a celkový cholesterol o 26 procent. Studie nezaznamenala změnu HDL nebo dobrého cholesterolu.