Nepříznivé účinky sorbanu draselného na zdraví

Sorbát draselný je konzervační látka, která pomáhá předcházet poškození potravin bakteriemi, houbami, plísněmi a kvasinkami, jak je popsáno v United States Food and Drug Administration. Sorbát draslíku zpomaluje změny barvy, chuti, textury a žlukost potravin, což jim déle trvá. Sorbát draselný se běžně používá v omáčkách z ovoce, nápojů, pečiva, konzervovaných masných odstínů, oleje, sýra, jogurtu, obilovin, občerstvení, ovoce a zeleniny. Tato konzervační látka může být také použita v přípravcích pro osobní péči, přípravcích domácí péče a doplňcích stravy. Sorbát draselný má několik nepříznivých účinků na zdraví.

Potravinářské přísady, jako jsou barviva, zahušťovadla a konzervační látky, mohou způsobit alergickou nebo nesnášenlivou reakci. Jako konzervační látka je sorbát draslíku považován za bezpečný a netoxický, dlouhodobé užívání, zejména ve velkém množství, může potenciálně vést k alergiím. Reakce přecitlivělosti se objevují jako přehnaná odezva imunitního systému těla proti neškodným látkám vyvolávajícím alergie. Alergické příznaky, jako je svědění úst, krku, očí, kůže i nosní kongesce, rýma a bolest břicha, obvykle začínají během 2 hodin po kontaktu s alergenem. Pacienti alergičtí na sorbát draselný se musí této látce vyhnout, aby zabránili reakcím přecitlivělosti.

Migréna, běžný typ bolesti hlavy, je jedním z možných škodlivých účinků sorbátu draselného na zdraví. Některé potraviny a konzervanty potravin, jako jsou fermentované výrobky, pečivo, mléčné výrobky, MSG nebo glutamát monosodný, vína a zpracované maso mohou u některých lidí vyvolat migrénu. Migréna je typ bolesti hlavy doprovázený dalšími příznaky, jako je nevolnost, zvracení a citlivost na světlo. Na rozdíl od bolesti hlavy mají pacienti, kteří dostávají migrény, varovné příznaky, známé jako aura. Tyto příznaky jsou obvykle poruchy zraku upozorňující osobu na nadcházející nepohodlí. Vyhýbat se spouštěčům nebo precipitačním faktorům je účinným způsobem prevence migrény.

Sorbát draselný se skládá z hydroxidu draselného, ​​anorganické sloučeniny a kyseliny sorbové, přírodní organické sloučeniny. Vyšší než normální hladina draslíku v krvi vede k hyperkalemii, jak uvádí Medline Plus. Hyperkalemie se vyskytuje, když hladina draslíku v krevním řečišti je vyšší než normální, v důsledku nadměrného uvolňování draslíku z buněk nebo zvýšení celkového draslíku v těle tím, že pohltí příliš mnoho elektrolytu. Draslík může pocházet ze zdrojů, jako jsou potraviny, přísady do potravin, léky, doplňky stravy.

Reakce přecitlivělosti

Migréna

Hyperkalemie