Výhody parní obličeje

Přehled

Pravidelné používání teplé páry na obličej je skutečně prospěšné kosmetické ošetření k dispozici každému. Ať už se používají v profesionálním obličeji v lázních nebo doma pod utěrkou na parní lázeň, aplikace parní obličeje vám poskytnou více příležitostí pro zdraví a krásu kůže.

Zvýšený oběh

Receptory na pokožce upozorňují mozku na zvýšení teploty okolí. V reakci na stoupající teploty vyvolává tělo termoregulační reakci. V rámci této reakce se krevní cévy v kůži dilatají, takže do kůže může proudit více krev, aby se uvolnilo teplo. Kromě vypouštění tepla dodává krev kyslík a živiny do tkáně. Tento zvýšený průtok krve do pokožky je jedním z přínosů použití páry na obličeji.

Zvýšený pocit

Zatímco póry skutečně “neotevírají a zavírají” – nemají kolem pórů otevřené póry, aby se dosáhlo tohoto úspěchu – obličejová pára zvyšuje pocení a má čistící účinek na pokožku. Pokožka je asi 99 procent vody, podle katedry fyziologie na lékařské fakultě Indiana University. Při odtékání potu od pokožky zvedne nečistoty, odumřelé kožní buňky a další nečistoty, které mohou být zachyceny v pórech na povrch pokožky, kde lze snadno odstranit.

Sebum Expression

Sebum, přirozený kožní olej, který zvlhčuje, chrání a maže vlasy a pokožku, vytváří mazové žlázy ve vlasových folikulích. Když se mazu zachycují ve folikulu, éteru v důsledku nadměrné tvorby kožního mazu nebo protože folikulární otvor je ucpaný, vzniknou akné. Jedna forma záchvatu, černá hlava, je pomohla, když pára je aplikována na obličej. Pára změkčuje zátky na černou hlavu, takže se snadno a jemně uvolní z folikulárních otvorů. Nalévání mazu uvnitř folikulu může přirozeně proudit.

Přínosy proti stárnutí

Viditelná kůže je mrtvá kůže, k produkci nové kůže, buňky se dělí v procesu nazývaném mitóza. Když jsou nové, kožní buňky jsou plné a pevné. Časem tyto buňky migrují nahoru vrstvami kůže a podstupují hluboké fyziologické změny. Když dosáhnou nejvyšší vrstvy kůže, buňky jsou ploché, tvrdé a mrtvé. Jsou svázány k sobě a do živé tkáně níže prostřednictvím typu buněčného cementu. Tyto mrtvé kožní buňky poskytují ochranné funkci bariéry pro tělo, aby zabránil vnikání environmentálních, bakteriálních, houbových a virových agresorů a aby z úniku zabránilo přílišné vlhkosti. V mládí dosahuje buněčný obrat v průměru 28 dní. Jak lidé stárnou, nicméně nenarušují mrtvé buňky tak rychle, a kůže začíná vypadat stará, vyčerpaná a unavená. Pára pomáhá uvolnit celulární cement, který váže příliš mnoho mrtvých kožních buněk na povrch pokožky. Po parní obličeji vypadá pokožka čerstvější a mladší.