Vodní rostliny, které čistí vodu

Přehled

Stejně jako jisté pokojové rostliny mohou vyčistit vzduch, některé vodní rostliny mohou čistit vodu. Těžké kovy, bakterie, olej a další znečišťující látky mohou být odstraněny pomocí mokřadních rostlin. Některé z těchto znečišťujících látek jsou výsledkem rozkladu uhynulých rostlin a životnosti vody. Zatímco všechny rostliny jsou užitečné, existují některé, které jsou lepší při odstraňování znečišťujících látek než jiné.

Vodní mincovna

Vodní mincovna, nebo Mentha aquatica, roste až o 6 centimetrů vysoký s světle fialovými květy a mátový vzhled a aroma. Webová stránka Water Garden uvádí, že vodní mincovna dosahuje svého nejlepšího růstu v plném slunci, aby dosáhla stínu a bude odolná v oblastech USDA 6 až 11. Měla by být zasazena do kontejneru a poté vložena do vody ne dále než 3 palce pod povrchem Vodní linie. Vodní mincovna může odstranit bakterie, jako je E. coli a salmonella, podle Washington State University Extension.

Sítina

Šváb, nebo Scirpus spp., Roste jako tráva až 10 stop výš, podle Texas Agrilife Extension Service. Je v různých odstínech zelené, v závislosti na kultivaru, s květinami těsně pod špičkou stonku. Rostliny břidlice mohou odstranit olej, bakterie a jiné organické látky z vody, podle Washington State University Extension.

Soft Rush

Měkká vodní rostlina, Juncus effusus, je další, která se zdá být trávnatá a roste 3 1/2 stop vysoká se zelenými stonky a horními stonkovými polokvetinami v jediném klastru, podle Texas Agrilife Extension Service. Washington State University Extension říká, že kromě bakterií a oleje také vylučují odstraňování těžkých kovů, jako je zinek, měď a kobalt z vody.

Kočka

Cattails, nebo Typha spp., Typicky rostou mezi 5 a 10 stop vysoké s tmavě hnědý vrchol, který se podobá ocasu kočky, podle Texas Agrilife Extension Service. Listy jsou rovinaté a zkroucené na rostlině. Poskytuje pokrývku divoké zvěře a je zdrojem potravy pro některé husy. Cattails odstraní kovy, jako je zinek, kadmium, olovo a dusičnany z dodávky vody, podle Washington State University Extension.