Které způsobují alergie

Odhaduje se, že 2 procenta dospělých a 8 procent dětí ve Spojených státech mají potravinové alergie podle “evropského archivu Oto-Rhino-Laryngologie”. Potravinové alergie jsou způsobeny reakcí imunitního systému se symptomy, které postihují gastrointestinální systém, dýchací cesty a kůži. Starší potraviny obsahují chemikálie vytvořené během procesu stárnutí, které u některých lidí způsobují alergické reakce. Pokud se po jídle starého jídla objeví alergická reakce, poraďte se se svým lékařem, abyste zjistili, zda máte potravinovou alergii.

Salám je obecný termín pro jakoukoli různorodost vepřového masa. Slovo je odvozeno od “salumen”, latinského výrazu pro slané maso. Běžné vepřové maso, koření a tuk jsou kombinovány a pokryty syntetickým nebo přírodním jedlým obalem. Saláma stárne na chladném, temném místě, kde zůstává až do okamžiku, kdy je připravena ke konzumaci. Zralé maso obsahuje chemikálie, včetně chemické látky, která se nazývá tyramin, což může způsobit uvolňování histaminu v těle, což vede k alergii na potraviny. Místo starého saláma zkuste čerstvou odrůdu, která vyžaduje vaření. Má podobnou chuť, ale konzumace čerstvého masa vám pomůže vynechat možnou alergickou reakci, jak uvádí internetová stránka Life In Italy.

Většina sýrů stárne, avšak délka procesu stárnutí se liší. Všechny syry ve věku obsahují tyramin, což může vést k alergii na potraviny. V některých případech tato reakce způsobuje vazodilataci krevních cév a následnou migrenózní bolest hlavy, jak uvádí internetová stránka Health Canada. Pokud máte podezření na alergii na staré sýry, nejedzte parmigiano reggiano, pecorino romano, manchego, cheddar, gorgonzola a roquefort. Místo toho vyzkoušejte čerstvé sýry, jako je ricotta a mozzarella, podle webové stránky Cheese Library.

Stejně jako u mnoha fermentovaných potravin se z funkčních důvodů vyvinula transformace zelí do zralých zelí. Holandský jedl zelí na lodích během plavby na moři, protože pro uchování jídla nebylo nutné žádné chlazení. Recepty na dnešní zelí obsahují drcené zelí, sůl a koření. Kombinace pak stárne. Kyselé zelí patří mezi mnoho fermentovaných potravin, které obsahují tyramin, což někdy způsobuje alergické reakce, včetně migrénových bolestí hlavy, podle webové stránky specialisty na migrénu Dr. Richarda Podella.

Přehled

Salám

Sýr

kysané zelí