10 způsobů, jak udržet vaše srdce zdravé

Přehled

Co jíte a pijete, vaše úroveň aktivity, jak se vypořádat se stresem a dalšími faktory životního stylu, pomáhají určit zdraví vašeho srdce. Srdeční onemocnění je progresivní stav, který může začít brzy v životě, ale může být také předcházet nebo kontrolován pomocí inteligentního životního stylu. Postupujte podle zdravé výživy, získávejte spoustu cvičení, udělejte to, co můžete, abyste snížili stres a žili jste moderním životem a budete se na vaší cestě udržovat zdravé srdce.

Jezte stravu s nízkým obsahem tuku

Zdravá strava má nízkou hladinu celkového tuku, nasycených tuků a trans-tuků, které zvyšují hladinu cholesterolu v krvi. Chcete-li snížit nasycený tuk, vyberte si hubené kusy masa a odstraňte kůži z drůbeže před jídlem. Vyberte mléčné výrobky s nízkým obsahem tuků a bez tuku. Abyste se vyhnuli trans-tukům, zkontrolujte seznam složek na všech komerčně zpracovaných potravinářských výrobcích, zejména pečených a krekrych, a vyhněte se všem, které obsahují částečně hydrogenované rostlinné oleje.

Přidat vlákno

Vláknina pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi a pomáhá vám cítit se plný, takže máte menší pravděpodobnost přejídání. Dieta s vysokým obsahem vlákniny obsahuje potraviny plné živin, jako je ovoce a zelenina, celozrnné obiloviny a chleby a luštěniny, jako jsou černé fazole, lima fazole, cizrna a čočka.

Snižte hladinu cholesterolu

Cholesterol se nachází pouze v živočišných produktech, jako je maso, drůbež, mléčné výrobky a vejce. Lehké a nízkotučné potraviny mohou mít stále vysoký cholesterol. Zkontrolujte popis výživových údajů, abyste mohli sledovat hladinu cholesterolu v jídle a konzumovat více než 300 mg denně.

Jíst ryby

Jezte tučné ryby, jako je losos, makrela, sardinky a tuňáka dubového, nejméně dvakrát týdně. Omega-3 mastné kyseliny, které se vyskytují v tukových rybách a v doplňcích rybího tuku, mohou snížit hladinu triglyceridů (tuků) v krvi, zpomalit tvorbu plaku v arteriích, snížit krevní tlak a snížit riziko náhlého úmrtí na srdeční infarkt. American Heart Association.

Nadváha zvyšuje riziko vývoje vysokého krevního tlaku, vysokých triglyceridů (tuků) v krvi, nízkých hladin zdravého HDL cholesterolu a srdečních chorob. Ztráta hmotnosti snižuje riziko těchto a dalších zdravotních stavů, které ovlivňují vaše srdce, jako je diabetes a spánková apnoe (obstrukční dýchání).

Zhubnout

Cvičení Často

Získejte minimálně 30 minut mírného cvičení každý den, nebo alespoň ve většině dnů. Pravidelné aerobní cvičení, jako je rychlá chůze, jízda na kole, lezení na schodech, plavání, skákací lano, trénink na okruzích a tanec udržuje vaše srdce v klidu, zvyšuje úroveň ochrany HDL cholesterolu a může vám pomoci zhubnout nebo udržet zdravou váhu. Být aktivní doma a v práci, spíše než jen sedět po většinu dne také přispívá k srdeční kondici.

Přestože sklenka červeného vína obsahuje antioxidanty, které mohou snížit riziko srdečních onemocnění a alkohol může způsobit mírné zvýšení hladin HDL cholesterolu, pít příliš mnoho alkoholu může zvýšit váš krevní tlak, vaše triglyceridy a váš počet kalorií. Střední pití je definováno jako až jeden průměrný nápoj denně pro ženy a dva pro muže.

Mnoho různých chemikálií v tabákovém kouři může poškodit vaše srdce, podle odborníků na klinice Mayo. Kouření snižuje přívod kyslíku a způsobuje zúžení krevních cév. Jednoduše řezání nebo přechod na cigarety s nízkým obsahem dehtu a nízkým obsahem nikotinu nestačí k významnému snížení rizika srdečních onemocnění. Když přestanete kouřit, riziko vzniku onemocnění srdce začíná okamžitě klesat a dramaticky klesá během prvního roku.

Způsob, jakým zvládáte osobní i profesionální stres, může přímo ovlivnit vaše srdce nebo může ovlivnit další rizikové faktory, které vedou ke vzniku srdečních onemocnění, jako jsou hladiny krevního tlaku a cholesterolu, hladiny fyzické aktivity a stravovací návyky. Pokud se cítíte ohromeni stresujícími událostmi nebo reagujete na stres se špatným životním stylem, promluvte s lékařem o zdravějších způsobech, jak se vypořádat.

Pijte mírně

Přestat kouřit

Vyhněte se stresu

Podívejte se na svého lékaře na každoroční fyzické vyšetření, které zahrnuje testování a monitorování krevního tlaku a cholesterolu. Vezměte si jakékoli léky, které jsou předepsány pro kontrolu hladin krevního tlaku a cholesterolu podle pokynů, nebo řekněte svému lékaři o alternativách.

Získejte kontroly