Špatné účinky benzoylperoxidu

Přehled

Benzoylperoxid je typ alkoholu vyráběný pouze pro topickou aplikaci na pokožku. Používá se jako lék a léčba řady kožních problémů, zejména akné na pokožce. Funguje tím, že vyschne kůži a eliminuje olej, který může způsobit vznik akné. To je obecně bezpečné, když je držen pryč od očí, nosu a dalších vstupních bodů do vašeho těla, ale tam jsou některé obtížné vedlejší účinky, které mohou nastat při jeho použití.

Suchá kůže

Benzoylperoxid je pro léčbu akné prospěšný kvůli jeho účinkům při sušení, ale může to být také škodlivé pro vaši pokožku, což způsobuje vysychání kůže, které může být podrážděno. V extrémních případech může dojít ke zčervenání a olupování. Alergie mohou také vyústit v expozici benzoylperoxidu, což způsobuje vyrážky, kopřivky a další možné vedlejší účinky. Zatímco alergické reakce lze ošetřit pouze zastavením užívání tekutiny, aplikace hydratačního lotionu na pokožku pomůže chránit proti suchu.

Efekt bělení

Benzoylperoxid může způsobit bělící efekt na kůži a zejména na vlasy, pokud se opakovaně dostane do kontaktu s vašimi vlasy. To může být problematické při aplikaci benzoylperoxidu na obličej, zejména na čelo. Benzoylperoxid může také způsobit odbarvení v oděvu a měl by přijít pouze do styku s oděvem, když byl zcela vysušen na pokožce.

Zánět a podráždění

Když benzoylperoxid přichází do styku se sliznicemi ve vašem těle, může být účinek velmi negativní, což způsobuje zánět a podráždění v membránách. Oči jsou nejpravděpodobnější membránou zažívající toto zhoršení z benzoylperoxidu. Když k tomu dojde, vyplachování oka po dobu 10 až 15 minut je velmi důležité a možná budete chtít nazvat Poison Control, abyste byli na bezpečném místě.