Pocit pálení v pánevní oblasti v těhotenství

Ženské těla se během těhotenství výrazně mění. Protože rostoucí dítě je v pánevní dutině a také musí projít pánví během porodu, mnoho z těchto změn je lokalizováno do pánve. Ženy prožívají v těhotenství různé pocity, které mohou zahrnovat pánevní nepohodlí nebo spálení.

Význam

Význam spalování bolesti v pánvi během těhotenství závisí na mnoha různých faktorech. Bolest, která se s časem stává stále horší, může naznačovat zranění nebo něco neobvyklého, přerušovanou bolest může být zcela normální. Ve své knize “Co očekávat, když očekáváte”, Heidi Murkoff a Sharon Mazel vysvětlují, že jednou z nejčastějších příčin páření nebo nepohodlí v pánvi během těhotenství je bolest kloubů, normální protahování vad, které podporují Dělohy.

Časové okno

V závislosti na tom, kdy nastane páření pánev během těhotenství, může mít bolest různé příčiny. Ve druhém a třetím trimestru začínají ženy vylučovat hormonální relaxin, vysvětluje Dr. Raymond Poliakin ve své knize “Co jste si nemysleli, že se zeptáte svého porodníka”. To způsobuje uvolnění vazů a může vést k pocitu pálivého páření nebo posunu, protože normálně roztažené kosti pánevního opasku se trochu oddělí od sebe. Zatímco příležitostně nepříjemné, bolest související s relaxinem je normální.

Úvahy

Ženy, které trpí pálivým pálením, které se zdají konstantní nebo se zhoršují včas, by měly zvážit možnost infekce. Dr. Miriam Stoppard ve své knize “Koncepce, těhotenství a narození” uvádí, že měnící se hladiny hormonů způsobují kvasinkové infekce a infekce močových cest poměrně časté během těhotenství. Ženy, které si myslí, že by mohly mít infekci, by měly navštívit svého porodníka, aby vyloučily jiné příčiny spáleniny a dostaly radu ohledně toho, jak zacházet se stavem a zvýšit pohodlí.

Mylné představy

Ačkoli není neobvyklé se obávat, že pánevní nepohodlí nebo hoření během těhotenství je znamením, že je něco špatně, většina pánevní bolesti je normální. Obecně vysvětluje doktor Poliakin, že normální těhotenské bolesti přicházejí a odcházejí, přičemž změny v pozici zhoršují nebo zmírňují nepohodlí. Ženy, které zjistí, že se jejich bolest nezměnila v průběhu času nebo v pozici, může mít něco, co se děje, což nesouvisí s těhotenstvím a má vidět lékaře.

Varování

Bolesti pánevů, které se vyskytují těsně nad pubiální kost, jsou závažné a pokud se lokalizují po určité straně, může to být známka vážné komplikace těhotenství, varuje doktora Stopparda. Ektopické těhotenství způsobují takovou bolest a vyskytují se v případě, že oplodněné vejce omylem implantuje do sterilní zkumavky namísto dělohy. Jak se vajíčko vyvíjí, naplňuje trubici a způsobuje silnou bolest. Nechá-li se zachránit, může to vést k ruptuře trubek, k významnému krvácení a dokonce ke smrti. Taková bolesti by měla být hlášena okamžitě lékaři.