Existují ořechy, které zvyšují estrogen?

Mandle

Estrogen se týká skupiny steroidních sloučenin, které hrají důležitou roli ve vašem těle. Jsou přítomny ve větších množstvích u žen než u mužů a přispívají k řádnému fungování menstruačního cyklu ak rozvoji sekundárních sexuálních charakteristik. Podle dietaryfiberfood.com mohou některé přírodní rostlinné zdroje působit jako estrogenní činidla. Tyto rostlinné zdroje se nazývají fytoestrogeny a lze je nalézt v některých dietních potravinách, jako jsou ořechy. Konzumace těchto potravin může pomoci zvýšit estrogen ve vašem těle.

Arašídy

Mandle jsou dobrým zdrojem fytoestrogenů, uvádí Dietaryfiberfood.com. Mandle obsahují 131,1 ug fytoestrogenů na 100 g porce. Mandle mohou být konzumovány syrové jako občerstvení. Mohou být také přidány do salátů a míchat-hranolky pro další zvýšení výživy a chuti.

Pistácie

Arašídy jsou také dobrým zdrojem fytoestrogenů. Ve 100 gramech podávaných arašíd je 34,5 ug fytoestrogenů, podle dietaryfiberfood.com. Arašidy jsou běžně konzumovány syrové jako občerstvení nebo v salátech. Mohou být také rozemleté ​​na arašídové máslo a použity jako omáčka nebo omáčka na nádobí.

Pistácie jsou nejbohatším zdrojem fytoestrogenů mezi ořechy. Dietaryfiberfood.com říká, že 100 g porce pistácií může poskytnout vašemu tělu 382,5 μg fytoestrogenů. Pistácie mohou být konzumovány syrové, v mixu stopy, nebo přidány do pečiva a recepty. Mohou být také začleněny do salátů a vařených jídel.