Domácí cvičení pro hyperextenzi kolena

Přehled

Hyperextenzované koleno je způsobeno nadměrným tlakem, který koleno zatlačuje dozadu za normální narovnanou pozici. Při bolestech, podlitinách nebo otoku může dojít ke zhoršení poranění kolena. Provedení nočních cvičení z pohodlí vašeho domova může pomoci posílit svaly kolem kloubu. Předtím, než uděláte cvičení na koleno s nadměrným zvětšením, dostanete od svého lékaře povolení.

Zvedání nohou

Proveďte zvýšení nohou, abyste posílili svaly ve vašem kvadricepsu. Lehněte si na zádech rukama po stranách. Ohněte kolena a položte nohy na podlahu. Prodloužení pravé nohy rovně. Zvedněte pravou nohu o cca 6 palců od země a držte ji několik sekund. Vraťte pravou nohu na podlahu. Opakujte pohyb osmkrát na každé noze.

Rozšíření nohou

Proveďte rozšíření nohou pro stimulaci svalů vnitřních stehen a čtyřkolek. Sedněte rovně nahoru na židli s rukama po stranách. Umístěte nohy rovně na podlahu, oddělené od ramen. Rozšiřte levou nohu, dokud není úplně rovně před vámi. Udržujte nohu ohnutou a vytlačte svaly nohou. Držte tuto pozici několik sekund a uvolněte nohu na podlahu. Opakujte 10krát na každé noze.

Kolenní ohyby

Kolena ohýbá svaly ve vašem hamstringu a kvadricepsu. Lehněte si na zádech oběma rukama po stranách. Zvedněte levou nohu a položte si ruce za levou stehnu a koleno se ohne. Udržujte koleno ohnuté v úhlu 90 stupňů. Ohebte levou nohu a prodlužte nohu rovně, zatímco stlačujete svaly ve svých čtyřkolech a hamstringu. Držte několik sekund a uvolněte nohu zpátky do výchozí pozice. Opakujte 10krát na každé noze.

Stojací nožní výtahy

Stálé nožní výtahy se dotýkají svalů ve vašich čtyřkolech a vnitřních stehnech. Stojte s nohama na ramenou a jednou rukou položte na židli rovnováhu. Zvedněte pravou nohu přímo před sebe a nohou se ohneme. Snažte se zvednout nohu do úhlu 45 stupňů. Pomalu spusťte nohu na zem, ale nenechte nohu dotýkat se podlahy. Opakujte 10krát na každé noze.