1000 kalorií denně s vysokým obsahem bílkovin

Zatímco nízkokalorické, vysoce bílkovinné diety mohou pomoci při hubnutí, můžete jít příliš nízko. 1.000-kalorická strava je nižší než minimální doporučené množství kalorií, jak ženy, tak i muži by měly jíst den za účelem optimální výživy a energie. Pro některé lidi nemusí být plán stravy s vysokým obsahem bílkovin zdravý. Než se vydáte na 1000 kalorií s vysokým obsahem bílkovin, obraťte se na svého lékaře.

Funkce

Vysoko-bílkovinná strava doporučuje, aby se z bílkovin dostalo 30 procent nebo více z celkových denních kalorií. Pro plán 1000 kalorií je to nejméně 300 kalorií nebo 75 g denně. Při konzumaci pouze 1.000 kalorií by každé jídlo mělo obsahovat asi 300 kalorií s jedním 100 kalorickým lehkým občerstvením mezi snídaní a obědem nebo obědem a večeří. Každé z těchto jídel by mělo obsahovat 15 až 30 g bílkovin, které vám pomohou získat denní dávku.

Sacharidy a tuky

Stále chcete jíst některé sacharidy pro energii a tuky pro produkci hormonů a absorpci vitamínů. Lékařský institut doporučuje konzumovat minimálně 45 procent kalorií ze sacharidů a 20 procent tuků. Vyberte si zdravé sacharidy, jako jsou ovoce, zelenina a mléčné výrobky, které poskytují vitamíny a minerály stejně jako vlákninu. Měli byste si vybrat nenasycené tuky, které se nacházejí v ořechách, avokádoch, rostlinných olejích a tučných rybách, aby splňovaly vaše požadavky na tuky, aniž by zvýšily riziko srdečních onemocnění.

Varování

Většina dospělých žen potřebuje minimálně 1200 kalorií denně a dospělí muži 1 500 kalorií denně. Pokud jste schopni udržet 1000-kalorický plán, můžete se stát nedostatkem výživy u některých vitamínů a minerálů. Přestože protein vám pomůže cítí se plnší po delší dobu, pravděpodobně vám plán na 1000 kalorií opustí hlad a pocit, že je zbavený.

Vzorový plán

Jídlo s 993 kalorií a 45 procenty uhlohydrátů, 20 procent tuků a 35 procent bílkovin začíná třemi míchanými vejcem s 3 šálky čerstvého špenátu, ½ šálku nakrájených rajčat a 2 oz. Z sautej chudé mleté ​​krůty. Nechte po boku sklenici odstředěného mléka. Při obědě máte 8 oz. Z netučného, ​​čistého řeckého jogurtu smíchaného s 1/2 šálkem borůvek a 1 oz. Z nakrájených mandlí. Na večeři si připravte 2 oz. Z lososa a s 1/2 šálkem hnědé rýže a 1 1/2 šálky dušené brokolice. Vaše občerstvení se může skládat z 2 oz. Z kuřecího masa s třemi žito křupavými krekry.