Definice uhlíkové stopy pro děti

Zanecháte stopy, když chodíte po písku, bahně a když máte mokré nohy. Také necháte něco, co se nazývá uhlíková stopa. Nemůžete vidět svou uhlíkovou stopu, ale můžete vysvětlit vašemu dítěti, jak dopadá na zemi a opouští značku, jako jsou ty, které jsou v písku a bahně.

Definice

Když používáte fosilní paliva, jako je topný olej, který udržuje váš dům v teple nebo benzín pro vaše rodinné auto, vytváří to oxid uhličitý, také nazývaný CO2. Oxid uhličitý se nazývá skleníkový plyn. Mnoho vědců se domnívá, že skleníkové plyny jsou příliš teplé. Vaše uhlíková stopa představuje celkové množství CO2, které vytvoříte. Velká uhlíková stopa je pro planetu špatná.

Oxid uhličitý je energetický odpad

Pokaždé, když používáte energii, která pochází z fosilních paliv, vytváříte CO2 a vaše uhlíková stopa je větší. Přemýšlejte o CO2 jako o energetickém odpadu. To je to, co zbylo po použití fosilních paliv. Vytváříte oxid uhličitý každý den.

Elektřina

Podle agentury pro ochranu životního prostředí, která je součástí vlády, která zajišťuje, že se naše životní prostředí stará, elektrická energie, kterou používáte ve svém domě, vytváří největší část své uhlíkové stopy. Ačkoli elektrická energie nevytváří skleníkové plyny, když je používáte, elektrárny, které vyrábějí elektřinu. Elektrárny, které využívají uhlí k výrobě elektřiny, vytvářejí nejvíce CO2. Uhlí je další typ fosilního paliva.

Vytápění vašeho domova

Udržování tepla v zimě je druhým největším zdrojem CO2 a přispívá k vaší uhlíkové stopě. Váš dům pravděpodobně používá fosilní paliva, jako je ropa, zemní plyn nebo elektřina, která vás udrží v teple. Množství CO2, které váš dům dělá, závisí na typu použitého paliva a na tom, jak vysoko nastavíte termostat. Při spuštění klimatizační jednotky můžete v letním čase dodat svou uhlíkovou stopu.

Jiné zdroje oxidu uhličitého

Když rodina používá vaše auto, zvyšuje uhlíkovou stopu vaší rodiny. To je proto, že auto používá benzín k provozu a produkuje CO2 jako odpad. Autobusy, vlaky a letadla rovněž produkují CO2. Vaše koše také zvyšují uhlíkovou stopu. Vláda odhaduje, že každá libra odpadu, kterou jste vložili do odpadků, činí jednu libru skleníkových plynů. K tomu dochází, protože v čase odpadu vzniká CO2 a metan, další typ skleníkových plynů.

Nejlepší způsob, jak snížit uhlíkovou stopu, je méně energie a méně fosilních paliv. Nezapomeňte vypnout počítač, televizor a světla, když je nepoužíváte. Během zimy snižte teplotu v domě a zvedněte ji v létě. Chůze a kolo, kdykoli můžete místo toho použít auto nebo autobus. Snižte množství koše, které vytvoříte recyklováním a opětovným použitím položek.

Zvyšte uhlíkovou stopu