5 tipů házet oštěpu

Přehled

Hod vázání oštěpu může být velmi namáhavé a houževnaté. Na první pohled to může vypadat jednoduše, jako byste hodili dlouhou tyč, ve skutečnosti hodně atletických schopností a strategie jdou do házení oštěpu. Existují však způsoby, jak zlepšit házení oštěpu. Zde je několik tipů.

Uvolněte ruku

Když se sprintéři dostanou do druhé poloviny 100m pomlčky, uvolní své tělo, což jim umožní rychleji se pohybovat. Stejný princip platí i pro házení oštěpem. Jak hodíte, uvolněte svou háčku. To vám pomůže pohybovat se hladce a rychleji. Relaxační ruka může přidávat 0,5 až 1,5 m na vaše hody.

Stále trénujte

Nejdůležitější, co můžete udělat pro zlepšení vaší oštěpové házení, je cvičit, když stojíte stále. Při setkání se otevírači oštěpů před začátkem vrhnou do běhu. Ale pokud cvičíte, když stojíte stále, můžete zvýšit svou paži posilovat a zlepšit svou techniku. Praxe stání stále pokaždé, když trénujete asi 10 až 15 minut a vaše vzdálenosti se dramaticky zvýší.

Sledujte závaží

Vrhání hřbetů není založeno na síle – jako v případě výstřelu. Místo toho je sport založený na rychlosti. Nejdůležitější věci se rychle pohybují do ruky a jak hodně můžete házet. Zvětšování váhy může způsobit, že vaše tělo vypadá skvěle, ale nebude fungovat stejně dobře.

Neopínejte se zpět

Když profesionál hodí oštěp, jeho nohy a boky sklouznou dopředu a dávají dojem, že se jeho tělo opírá dozadu. To je optická iluze. Když hodíte, neměli byste se nikdy opřít. Začátečníci tuto chybu dělají po celou dobu. Posun dozadu přispívá k výhře a zkracuje vzdálenost. Udržujte své tělo tak vzpřímené, jak můžete, když hodíte.

Když hodíte, celé tělo by mělo být zapojeno. Když se blížíte ke svému uvolnění, utáhněte břišní svaly, ohnite záda a ucítíte, že jádro vašeho těla posiluje. Je-li vaše jádro zapojeno, oštěp bude dál. Také vás ochrání před napětím vašeho páteře.

Zapojte své jádro