Ošetření sódy na pečení hřeby nehtů

Přehled

Můžete se zbavit nevzhledných nehtů s výrobkem, který pravděpodobně již máte ve vaší kuchyňské skříni. Léčba nehtů houby je jedním z mnoha způsobů použití sódy na pečení. Nejen, že ošetří a odstraní poškozené nehty, soda může také udržet poškozující houby z návratu.

Pečení sádrové pasty

Zbavit se vašich hustých rozpadajících se nehtů může být stejně snadné jako dělat pastu z pečicí sody smíchané s teplou vodou a aplikovat ji na postižené nehet. Dělejte to na několik minut každý den a brzy uvidíte výsledky. Ujistěte se, že jste úplně vypláchli směs sódy a před natahováním bot a ponožek zcela vysušte nohy. Vaše staré poškozené nehty se mohou uvolnit a nakonec se vytratit, ale nemějte strach, protože by na něm měl růst nový zdravý nehet, podle SkinEnergizer.com.

Ošetřete si boty

Vaše tenisky a boty zůstávají vlhké od vašich pošpiněných nohou dlouho poté, co je odnesete. Vzhledem k tomu, že houby se daří ve vlhkých, tmavých prostředích, obuv je hnízdiště pro mikroby. To vám zase ponechává náchylné k houbovým infekcí pokaždé, když umístíte nohu zpátky do boty. Sóda na pečení může pomoci s bojem proti těmto mikroorganizmům a současně osvěžit vaše páchnoucí boty. Rozstřikování trochu sódy do vaší boty, nebo dokonce i ponožky, pomůže udržet vaše nohy suché, čímž zabrání houbám napadat vaše nehty. Prevence je nejlepší léčba.

Směs olej-prášek

Další léčba, která zahrnuje sódu na pečení jako jednu ze složek, byla nalezena v případové studii provedené B.D. Misnerem pro “Journal of the International Society of Sports Nutrition”. Bylo zjištěno, že jedlá soda smíšená s olejem z čajovníku, bazalkovým olejem, šalvějovým olejem a kuřecím masem byly účinné proti růstu houbových infekcí nohou. Aplikujte směs na nohy a nohy před tím, než si obléknete boty a ponožky. Jakýkoliv růst houb na vašich nehtych bude účinně ošetřen, protože oleje umožňují lepší proniknutí směsi jedlé sody. Nový růst houb bude také odrazován.